Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Zastosowanie stołów inwersyjnych w terapii

0
Zastosowanie stołów inwersyjnych w terapii

Stół inwersyjny, czyli inaczej ławka inwersyjna lub ławka grawitacyjna to sprzęt medyczny zaprojektowany specjalnie z myślą o wzmocnieniu górnych części ciała, chociaż śmiało można określić stoły inwersyjne jako sprzęt o szerokim zastosowaniu. Co je wyróżnia?

Co wyróżnia stoły inwersyjne?

Stoły inwersyjne do rehabilitacji zawdzięczają nazwę inwersji, która z języka łacińskiego oznacza “odwrócenie”, czyli zmianę zwykłego układu na odwrotny. Stoły inwersyjne wyróżnia sposób rehabilitacji, ponieważ przybraną na stole pozycję można określić jako “leżenie głową w dół”.

Chociaż nie jest to naturalna pozycja, w jakiej poruszamy się na co dzień, to ma ona pozytywny wpływ na rozluźnienie mięśni oraz na kręgosłup.

Ćwiczenia na stole inwersyjnym to sposób terapii polecany zwłaszcza w przypadku:

  • przewlekłych bólów kręgosłupa,
  • degeneracji krążka międzykręgowego,
  • leczenia dyskopatii,
  • rwy kulszowej,
  • zwyrodnień kręgosłupa.

Terapia inwersji umożliwia powrót dysków do pierwotnego kształtu, ich lepsze odżywienie i nawodnienie, ale także odciążenie struktur międzykręgowych. Co więcej, wiele modeli stołów inwersyjnych można łatwo złożyć i szybko rozłożyć, a ich niewielka waga ułatwia transport.

Stół inwersyjny ECOPOSTURAL - T1500

Stoły inwersyjne - zalety terapii

Zastosowanie inwersji to sposób terapii, który jest obecny w medycynie od dawna. Rozciąganie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz innych części ciała było stosowane już w starożytności. Niektóre źródła podają, że metoda wieszania do góry nogami była znana w Egipcie już 3000 lat p.n.e. Za ojca inwersji uważa się Hipokratesa, który w V w. opisał przeprowadzenie trakcji kręgosłupa, a wykorzystał do tego drabinę, do której przywiązywał pacjenta unosząc go do góry.

Korzyści z terapii inwersyjnej jest wiele. Przede wszystkim ćwiczenia na stole inwersyjnym z głową do dołu odciążają kręgosłup, a tym samym zmniejszają ból pleców. Dzięki temu regularne ćwiczenia na ławie pozytywnie wpływają na kręgosłup, łagodzą bóle oraz ułatwiają powrót do sprawności.

Jak każde ćwiczenia, które są wykonywane regularnie, rehabilitacja na stole inwersyjnym zwiększa elastyczność oraz świadomość ciała. Wiąże się to z poprawą sprawności umysłowej, ale także polepszeniem równowagi czy poprawą orientacji. Ponadto dzięki rehabilitacji na stole inwersyjnym poprawia się krążenie i wzmacniają więzadła. Zalety z terapii inwersyjnej to także lepsze samopoczucie, a nawet redukcja stresu.

Dlaczego warto kupić stoły inwersyjne przez internet?

Wyposażenie medyczne to specjalistyczny sprzęt, który powinien być wybrany dokładnie i z należytą starannością; poprzedzony dokładnym researchem i porównaniem ofert. Zakupy online to obecnie popularna forma robienia zakupów, którą wyróżnia wiele zalet. Przede wszystkim przejrzyście zaprezentowane produkty ułatwiają łatwe poruszanie się po stronie i wybranie najlepiej dopasowanego do potrzeb produktu. Doradcy i specjaliści także są dostępni, ale nie zadają natarczywych pytań “w czym pomóc”, a cierpliwie odpowiadają na wszelkie pytania zadane telefonicznie lub mailowo.

Dzięki internetowej formie zakupów kontakt z innymi osobami jest ograniczony do minimum. Brak kolejek czy problemów z zaparkowaniem samochodu to kolejne powody, dla których wiele osób chętnie wybiera zakupy online. W naszym sklepie z wyposażeniem medycznym dostawa kurierem jest za darmo, co znacznie ogranicza koszt zakupu, ponieważ wystarczy dokonać płatności przez internet, a firma kurierska dostarczy ciężki i nawet wielkogabarytowy produkt pod wskazane miejsce i o umówionej godzinie. Co więcej, robiąc zakupy przez internet faktura lub paragon są wysyłane e-mailem, co znacząco ułatwia znalezienie potwierdzenia zakupu w przypadku ewentualnej reklamacji produktów.

Z jakich tworzyw są wykonane stoły inwersyjne?

Ławy rehabilitacyjne do inwersji muszą być stabilne i wygodne. Tylko wtedy można ich bezpiecznie używać. Stabilna konstrukcja, mocne uchwyty i pasy stabilizujące umożliwiające wykonanie ćwiczeń z głową do dołu, ale także łatwy i bezpieczny powrót do pozycji pionowej zapewniają m.in. stoły marki Ecopostural. Dla pełnego bezpieczeństwa i wygody stoły zostały wzmocnione włóknem węglowym oraz wyposażone w antypoślizgowe stabilizatory oraz nylonowy pas zabezpieczający. Możliwość wybrania tapicerki w dowolnym kolorze pozwala na dopasowanie produktu kolorystycznie do gabinetu lub do domu.

Zapraszamy do szerszego zapoznania się z ofertą stołów rehabilitacyjnych w sklepie internetowym X-REH.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium