Blog

Czym jest drenaż limfatyczny i czym kierować się przy zakupie urządzenia do drenażu limfatycznego? 0
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

Drenaż limfatyczny to forma masażu uciskowego, który pobudza krążenie limfy. Zabieg ten dedykowany jest nie tylko w wielu schorzeniach medycznych, gdyż stosowany jest także w kosmetologii. Pozwala zniwelować nieestetyczny cellulit oraz wzmacnia efekty odchudzania. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tematyce drenażu limfatycznego oraz dedykowanych do masażu urządzeń. 

czytaj całość »
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem 0
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

Obecnie jakość wyposażenia placówek medycznych odgrywa kluczową rolę w możliwości świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jednym z istotnych elementów umeblowania w gabinecie ginekologicznym jest fotel uroginekologiczny, który pełni nieocenioną pomoc w ginekologii czy położnictwie. Warto zatem bliżej poznać jego specyfikę. 

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni podnośnik dla potrzeb osoby niepełnosprawnej? 0
Jak wybrać odpowiedni podnośnik dla potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Podnośnik to innowacyjne urządzenie medyczne, które usprawnia bezpieczne i mniej wysiłkowe podnoszenie i przemieszczanie osób niepełnosprawnych bądź z ograniczeniami ruchowymi. Ułatwia on wykonywanie codziennych czynności, odciążając opiekunów i zapewniając bezpieczne oraz komfortowe warunki dla osób chorych.

czytaj całość »
Jak wybrać krzesło do masażu, które odmieni Twoją pracę? Kompletny przewodnik dla masażystów 0
Jak wybrać krzesło do masażu, które odmieni Twoją pracę? Kompletny przewodnik dla masażystów

W pracy masażysty, rehabilitanta czy fizjoterapeuty niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie gabinetu. Zazwyczaj obowiązkowym elementem są stoły do masażu, jednak specjaliści zaopatrują się także w mobilny sprzęt, który umożliwia wykonywanie pracy w różnych miejscach. Takim przykładem jest krzesło do masażu.

czytaj całość »
Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt? 0
Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt?

Każda placówka medyczna musi być wyposażona w odpowiednie umeblowanie. Pozwala to na sprawne przeprowadzenie wszelkich procedur medycznych, przy zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do małych pacjentów, którzy z reguły są niecierpliwi i bardzo ciekawi otaczającego ich świata. W przypadku niemowląt niezwykle ważnym wyposażeniem są specjalne stoliki do badań.

czytaj całość »
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom? 0
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom?

Sprawowanie opieki nad osobą starszą, chorą bądź niepełnosprawną wymaga odpowiedniego wyposażenia, które znacząco usprawni cały proces. Jednym z najważniejszych jego elementów jest odpowiednio dobrany fotel. Spełnia on szereg ważnych funkcji, które są niezbędne w codziennej opiece. W zależności od potrzeb można zdecydować się zarówno na fotel dla opiekuna, jak i model dedykowany osobom z ograniczoną mobilnością.

czytaj całość »
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach 0
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach

Placówki medyczne muszą być wyposażone w najwyższej jakości sprzęt oraz wyposażenie, które przekłada się na ergonomię pracy personelu oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Meble medyczne to szereg produktów, które na co dzień wykorzystywane są w szpitalach, klinikach, sanatoriach czy hospicjach. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest stół do transportu chorych. Warto zatem zapoznać się z jego specyfiką.

czytaj całość »
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb? 0
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb?

Siedzący tryb życia i brak systematycznego ruchu, znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Coraz więcej osób uskarża się na problemy z plecami, zwłaszcza w części lędźwiowej. Jednak dyskomfort może być także odczuwany wskutek kontuzji, urazu bądź wraz z upływem lat. Rozwiązaniem bolących mięśni lub stawów jest odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny. 

czytaj całość »
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością? 0
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością?

Osoby z niepełnosprawnością zmagają się z ograniczoną sprawnością kończyn górnych, dolnych bądź kręgosłupa, powstałych wskutek trwałego uszkodzenia w układzie kostnym, mięśniowym lub nerwowym. Innym powodem mogą być także zaburzenia neurologiczne, które zmniejszają kontrolę mięśni, co w konsekwencji sprawia trudności z panowaniem nad ruchem i poruszaniem się. Stąd też niepełnosprawność dotyczy zarówno osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i wspomagających chodzenie kulą, laską bądź balkonikiem. 

czytaj całość »
Podnośnik dla niepełnosprawnych Eagle 625 i Falcon - porównanie produktów 0
test

Odkryj, jak podnośniki dla niepełnosprawnych mogą zwiększyć komfort. W tym artykule porównujemy modele Eagle 625 i Falcon, przedstawiając ich funkcje, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dowiedz się, jak różnorodne nosidła dostosowują te podnośniki do indywidualnych potrzeb i jak uzyskać dofinansowanie na ich zakup. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej? 0
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej?

Terapia łączona inaczej skojarzona lub kombinowana to nowoczesna metoda stosowana w fizykoterapii. Polega na łączeniu dwóch form fizykalnych o zbliżonych bądź wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania terapeutycznego. Takie zastosowanie zwiększa efektywność terapii. Najczęściej stosowanym połączeniem są fale ultradźwiękowe z elektrostymulacją.

czytaj całość »
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów 0
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów

Osteopatia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, której zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie różnego rodzaju problemów związanych z narządem ruchu. Cechuje się podejściem holistycznym, czyli leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim dotarciem do przyczyny. Zadaniem osteopaty jest przywrócenie równowagi w organizmie.

czytaj całość »
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny 0
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt rehabilitacyjny to specjalne urządzenia treningowe, których zadaniem jest wsparcie osób zmagających się na co dzień z bólem, urazami lub wadami wrodzonymi, w drodze do poprawy jakości życia bądź jako sposób na ograniczenie dalszego rozwoju niepełnosprawności. Chcąc, aby proces terapeutyczny przebiegał pomyślnie, konieczne jest wspomaganie prawidłowo dobranymi przyrządami oraz wyposażeniem.

czytaj całość »
Fotel do dializ – jak dostosować go pod potrzeby pacjentów? 0
Fotel do dializ – jak dostosować go pod potrzeby pacjentów?

Nerki pełnią ważną funkcję w ciele człowieka. Odpowiadają za wytwarzanie moczu i usuwanie szkodliwych toksyn. Są niezbędnym narządem, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Niewydolna praca nerek wiąże się z koniecznością przeprowadzania regularnych dializ. Jaką rolę pełni podczas tego zabiegu dedykowany fotel?

czytaj całość »
Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego? 0
Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego?

Proces rehabilitacji to niezwykle trudny i wymagający okres w szczególności dla osoby chorej. Kluczowe jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarzy czy rehabilitantów. Jednym z nich może być zakup łóżka rehabilitacyjnego, które pozwoli na zapewnienie maksymalnego komfortu osobie leżącej, a także znacząco ułatwi sprawowanie opieki.

czytaj całość »
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu? 0
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu?

Stoły do masażu pełnią niezwykle ważną funkcję w placówkach medycznych, gabinetach fizjoterapii czy salonach SPA. To właśnie, dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie całej procedury w sposób bezpieczny i komfortowy. Koszt stołów jest zróżnicowany, lecz przy zakupie nie warto kierować się ceną, a przeznaczeniem i solidnością wykonania

czytaj całość »
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta 0
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta

Łóżka medyczne wykorzystywane są w celu objęcia należytą opieką pacjentów, którzy są zmuszeni spędzać większość czasu w pozycji leżącej. By umożliwić łatwiejszą pielęgnację chorego i zapewnić mu bezpieczeństwo, łóżka tego typu muszą być funkcjonalne. Kluczową rolę dla optymalnej opieki nad pacjentem pełni dodatkowe wyposażenie do łóżek medycznych. Co się na nie składa i jaką funkcję pełnią jego poszczególne elementy? 

czytaj całość »
Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne? 0
Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych ważnych czynników. Nie tylko wiek pacjenta, rodzaj choroby i stopień niepełnosprawności są kluczowe, ale także inne aspekty. Na przykład, komfort, materiał, funkcjonalność i wsparcie. Więc na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego?

czytaj całość »
Sprzęt rehabilitacyjny przydatny po operacji kolana 0
Sprzęt rehabilitacyjny przydatny po operacji kolana

Rehabilitacja jest niezwykle ważnym etapem w procesie rekonwalescencji, zwłaszcza po przebytej operacji kolana. Tutaj systematyczne wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń jest niezwykle istotne w procesie odzyskiwania pełnej sprawności. Co ważne, sama praca z fizjoterapeutą to za mało, kluczowe jest regularne wykonywanie ćwiczeń w domu.

czytaj całość »
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium