Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Higieniczne i bezpieczne leżanki drewniane

0
Higieniczne i bezpieczne leżanki drewniane

Z każdym rokiem, branża medyczna staje się coraz bardziej wymagająca, przez co producenci i dystrybutorzy mebli lekarskich i wyposażenia medycznego muszą oferować coraz lepsze wyroby. Niezależnie od wielkości i typu placówki medycznej, pacjentom należy zapewnić najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa. Z kolei dla personelu medycznego trzeba utworzyć sterylne warunki pracy.

Meble znajdujące się w wyposażeniu szpitala, przychodni czy sanatorium, muszą zapewniać nie tylko wygodę i komfort pacjentom. Placówki medyczne to miejsca, w których najłatwiej jest się zarazić – ze względu na liczbę chorych i różnorodność ich dolegliwości. Żeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zakażenia, nie wystarczą płyny do dezynfekcji czy maseczki. Chorzy, często przebywają z innymi pacjentami w jednym pomieszczeniu (na SORze, w poczekalni czy w samej sali szpitalnej). Zarazki przenoszą się nie tylko drogą kropelkową, ale i osiadają na meblach i odzieży. Dlatego, oprócz samej dezynfekcji, tak istotne jest wyposażenie szpitala w odporne, najwyższej jakości, certyfikowane meble.

Leżanki drewniane – konstrukcja

Leżanka drewniana jest jednym z głównych mebli, jakie znajdują się w gabinecie lekarskim. Posiadają konstrukcję z drewna lub metalu, w zależności od linii, modelu i przeznaczenia. To na niej przeprowadza się badanie pacjenta. Do produkcji leżanek, jakie znajdują się w sklepie internetowym X-REH, wykorzystano najwyższej jakości, twarde i lite drewno bukowe, które cechują się szczególną trwałością, twardością i wytrzymałością. Drewniana konstrukcja nie przewodzi prądu, co zapewnia bezpieczeństwo podczas rehabilitacji, np. przy różnych formach fizykoterapii.

Drewniana konstrukcja jest stabilna, przez co leżanka nie chwieje się i nie przesuwa podczas badania czy zabiegów. Oprócz tego, bukowa konstrukcja posiada jeszcze jedną zaletę – jest reprezentatywna, a w sklepie internetowym X-REH dostępne są 3 warianty kolorystyczne.

Leżanka drewniana LD-R02

 

Leże i jego funkcje

Leże to część leżanki, która ma największą styczność z ciałem pacjenta. Tapicerka posiada znikomą ilość szwów, co przekłada się na łatwe utrzymanie leżanki w czystości. Bakterie i wirusy zagnieżdżają się w miejscach łączeń elementów tapicerki. Niewielka liczba szwów przy konstrukcji drewnianej i brak szwów w miejscach stykania się z ciałem, gwarantują zachowanie najwyższych standardów higieny.

Ważną funkcją leża jest możliwość regulacji zagłówka i – w przypadku leżanek 3-segmentowych – podnóżka. Leżanki najczęściej są elementem wyposażenia gabinetów masażu lub służą jako główny mebel do badań, przez co część zagłówka posiada wyciętą dziurę z zatyczką.

Leżanka drewniana LD-S01

Gdzie znajdują się leżanki medyczne?

Swoje zastosowanie, leżanki drewniane znajdują w gabinetach medycznych jako stoły do masażu czy rehabilitacji. Na leżance, lekarz może zbadać pacjenta i sprawdzić zakres ruchomości mięśni. Leżanki posiadają wygodne i miękkie leże, dzięki czemu sprawdzą się także w salonach spa.

Leżanka drewniana LD-R01

Jaką leżankę wybrać?

W sklepie internetowym X-REH mogą Państwo także znaleźć akcesoria dodatkowe i doposażenie do leżanek. Jednym z elementów doposażenia jest stolik/ półka do leżanki. Na półce można umieścić rzeczy prywatne lub aparat do magnetoterapii. Wybór leżanki zależy od potrzeb gabinetu, jego wielkości, typu przeprowadzanych badań lub zabiegów oraz od kolorystyki, jaka w nim panuje. Warto dodać, że mebel można doposażyć poprzez zamontowanie półki dolnej lub wieszaka na ręczniki papierowe.

Leżanki drewniane od producenta WSTECH można dopasować wybierając kolor drewna, wysokość i szerokość leżanki oraz zdecydować się na dwu lub trzyczęściową. Szeroki wybór koloru tapicerki pozwala maksymalnie dopasować leżankę do Pańskiego gabinetu.

Leżanka drewniana LD-S02

Każda z naszych leżanek posiada atest higieniczny uzyskany przez Państwowy Zakład Higieny. 

Zapraszamy do pełnego zapoznania się z ofertą sklepu internetowego X-REH.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium