Blog kategorie

DOSTAWA Z MONTAŻEM 🔧dla łóżek rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Jakie cechy musi mieć dobry fotel do dializ?

0
Jakie cechy musi mieć dobry fotel do dializ?

Dializa to zabieg, który przeprowadzany jest w przypadku nieprawidłowo działających nerek. To trudny i wymagający czas dla osoby chorej, który wiąże się z koniecznością systematycznych i kilkugodzinnych wizyt w placówce medycznej. Chcąc ułatwić pacjentom cały proces warto, aby ośrodki dysponowały profesjonalnym sprzętem i wyposażeniem. W punktach dializ kluczową rolę odgrywa specjalistyczny fotel do dializ.

Na czym polega dializa?

Nerki to niezwykle ważny narząd w ciele człowieka. Ich zadaniem jest wytwarzanie moczu, wraz z którym z organizmu usuwane są szkodliwe związki. Odpowiadają również za wiele kluczowych procesów mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie. Biorą udział w procesach krwiotwórczych, ponadto regulują płyny ustrojowe czy pH organizmu. Nieprawidłowe działanie nerek wiąże się z koniecznością dializ, dotyczy to zarówno osób z niewydolnością, jak i tych, które oczekują na przeszczep.

Kolumnowy fotel do dializ z pełną elektryczną regulacją wysokości, oparcia i siedziska FD-K01

Dializa nerek inaczej jest nazywana leczeniem nerkozastępczym. Zabieg ten polega na usunięciu szkodliwych produktów przemiany materii, wody oraz toksyn z organizmu człowieka, których nieprawidłowo funkcjonujące nerki nie są w stanie usunąć. W zależności od stanu osoby chorej lekarze stosują dwie metody dializ. Pierwsza z nich to hemodializa, która jest stosowana w przypadku niektórych zatruć oraz przewlekłej i ostrej niewydolności nerek. Druga metoda to dializa otrzewnowa. Jest ona stosowana w zaawansowanym stadium przewlekłej niewydolności nerek.

Jak wygląda taki zabieg?

Dializa jest zabiegiem wymagającym i wyczerpującym dla pacjenta, ponadto jest sztywnie podporządkowana pod ustalony schemat, który jest określany przez lekarza na podstawie wyników badań oraz stanu osoby chorej. Pacjenci najczęściej są dializowani ok. 3 razy w tygodniu. W przypadku łagodniejszych stanów zabieg może odbywać się raz na siedem dni. Jedna sesja zazwyczaj trwa od trzech do sześciu godzin.

Przebieg zabiegu uzależniony jest od rodzaju zastosowanej metody dializ. Hemodializa polega na wielokrotnym przepompowaniu krwi do dializatora. Podczas dializy krąży ona pomiędzy urządzeniem a ciałem pacjenta. Ma to na celu oczyszczenie krwi ze szkodliwych substancji. W przypadku dializy otrzewnowej konieczne jest założenie stałego cewnika do dializy w jamie brzusznej. Następnie wprowadzany jest płyn dializacyjny, którego zadaniem jest zatrzymanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Na jakim fotelu przeprowadza się dializy?

Podstawowym wyposażeniem każdego punktu dializ jest specjalistyczny fotel. Zabieg trwa kilka godzin, stąd też pacjent musi mieć komfortowe warunki. Fotel powinien posiadać regulację elektryczną. Ten rodzaj wyposażenia musi być zaprojektowany tak, aby maksymalnie umożliwić wygodne ułożenie osoby dializowanej, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i ergonomii pracy personelowi medycznemu. Każda placówka medyczna, która dysponuje profesjonalnym wyposażeniem działa sprawniej, a także zapewnia optymalne warunki. Specjalistyczne fotele do dializ znacząco ułatwiają przeprowadzenie zabiegu, ponadto zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Fotel do dializ z elektryczną regulacją wysokości JFD 1

Jakie wymagania powinien spełnić tego rodzaju fotel?

Profesjonalny fotel do dializ powinien być zaprojektowany z dbałością o najmniejszy szczegół. Placówki medyczne to miejsca, w których zarówno personel, jak i pacjenci stykają się z drobnoustrojami, bakteriami czy wirusami, stąd też muszą charakteryzować się wysokim poziomem higieny i czystości. Tapicerka musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które są nie tylko trwałe, ale także odporne na częste dezynfekcje. Dodatkowo musi być łatwa w utrzymaniu czystości. Dużą zaletą mebli medycznych do dializ będzie elektryczna regulacja, która znacząco usprawni komfortowe ułożenie pacjenta. Wysokość położenia, ustawienie oparcia czy podnóżka mają kluczowe znaczenie dla odpowiedniej wygody. Fotele mogą być wyposażone w kółka jezdne z hamulcami, które umożliwią sprawne i bezpieczne przemieszczanie osoby chorej. Co więcej, muszą posiadać łatwy system mocowania dodatkowych opcji. Ważne jest także, aby konstrukcja fotela była odporna na obciążenia, dzięki czemu pacjenci z większą wagą również będą czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Każda placówka medyczna powinna działać sprawnie i bezpiecznie. Kluczowe jest zatem specjalistyczne wyposażenie ośrodków w nowoczesne meble. W stacjach dializ najistotniejszym elementem jest profesjonalny fotel, który spełnia istotną funkcję podczas zabiegu. Wpływa nie tylko na sprawny proces przeprowadzenia dializ, ale przede wszystkim zapewnia wygodę i poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi, jak i personelowi medycznemu.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium