Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Korzyści z posiadania przenośnej rampy inwalidzkiej. Poznaj dostępne modele najnowszych ramp inwalidzkich

0
Korzyści z posiadania przenośnej rampy inwalidzkiej. Poznaj dostępne modele najnowszych ramp inwalidzkich

Codzienne życie osób poruszających się na wózku inwalidzkim jest pełne przeszkód architektonicznych. Mimo nowoczesnego budownictwa i coraz większej uwagi poświęconej niepełnosprawności wciąż daleko jest do ideału. Nowo powstałe budynki uwzględniają bezpieczną i komfortową infrastrukturę. Jednak pozostają obiekty, w których konieczne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań, aby zapewnić optymalne warunki przemieszczania się osobom niepełnosprawnym. Jednym z zastosowań jest montaż przenośnej rampy. Rozwiązuje ona wiele problemów komunikacyjnych, zapewniając bezpieczne i wygodne poruszanie się na wózku inwalidzkim. 

Jakie korzyści wynikają z posiadania przenośnej rampy inwalidzkiej?

Rampy to odpowiednio zaprojektowane pochylnie, które znacząco usprawniają mobilność osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Gwarantują bezpieczne i komfortowe pokonywanie różnic poziomów. Doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeni publicznej np. sklepy, urzędy czy instytucje, jak i w prywatnej. To niemal obowiązkowe wyposażenie wszystkich placówek medycznych. Posiadanie przenośnej rampy ma wiele korzyści, do najważniejszych można zaliczyć:

 • lekka konstrukcja;
 • łatwość montażu;
 • wygoda w rozkładaniu i składaniu;
 • przenoszenie na dowolnie wybrane podjazdy;
 • zniwelowanie różnic w poziomach;
 • zapobieganie ślizganiu się kół wózka;
 • bezpieczeństwo;
 • stabilność;
 • uniwersalność;
 • wysoka wytrzymałość;
 • stosunkowo niska cena.

Przenośne rampy mogą osiągać różne długości, co pozwala na pokonanie znacznych różnic wysokości. Dodatkowo cenione są za mobilność. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują łatwej w użyciu oraz wytrzymałej konstrukcji do codziennego użytku. 

Jakie modele ramp inwalidzkich dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli ramp, wśród nich można wymienić:

Rampy stałe

czyli zintegrowane z danym budynkiem. Najczęściej wykonywane są z metalu lub betonu i montowane na stałe;

Rampy przenośne

 to idealne rozwiązanie dla przestrzeni, w których zastosowanie stałej rampy jest niemożliwe. Cechują się lekkością, trwałością oraz łatwością w montażu i demontażu; 

Rampy modułowe

to uniwersalne i elastyczne modele, które można zestawiać w różnych konfiguracjach w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Rampy składane

wykonane z lekkich materiałów, które zapewniają łatwy transport oraz przechowywanie. 

Modele dostępne w sklepie X-Reh:

Żebrowana rampa podjazdowa SC – 120

To bardzo trwała, a zarazem lekka konstrukcja, która dzięki zastosowaniu żłobień zapewnia lepszą stabilizację. Rampa jest prosta w obsłudze, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Zapewnia bezpieczne pokonanie wszelkich barier architektonicznych. Powierzchnia podjazdowa gwarantuje wysoki komfort w użytkowaniu oraz konserwacji.

Para ramp progowych typu DOORSTEP

To dwie niezależne rampy o szerokości 25 cm. Doskonale likwidują wszelkie progi do 7 cm. Wystarczy umieścić je na wzniesieniu, aby przejazd był łatwy i bezpieczny. Ta para ramp cechuje się także możliwością wysokiego obciążenia – do 350 kg.

Przenośna rampa podjazdowa DF

To niezwykle trwała i lekka rampa, która jest podwójnie składana. Jej rozłożenie jest bardzo proste i szybkie, gdyż zajmuje ok. 30 sekund. Po złożeniu swoją wielkością przypominają niewielką walizkę. Zastosowanie specjalnego uchwytu gwarantuje łatwość przenoszenia. Nawierzchnia rampy została wykonana z przeciwpoślizgowego materiału, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Spory wybór rozmiarów umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb i zapewnia swobodne pokonanie wszelkich barier architektonicznych. 

Przenośna rampa podjazdowa SF

Pojedynczo składana rampa podjazdowa, która cechuje się lekkością oraz dużą trwałością. Użytkowanie jest bardzo bezpieczne, a rozłożenie konstrukcji szybkie i bezproblemowe. Dodatkowo jest wygodna w przenoszeniu. Nawierzchnia została wykonana z przeciwpoślizgowego materiału. Rampa zapewnia proste i bezpieczne pokonywanie wszelkich barier. 

Przenośna rampa podjazdowa SR

To kolejny trwały i lekki model zapewniający bezpieczeństwo, mobilność czy większą samodzielność. To podwójnie składana rampa przenośna wykonana z przeciwpoślizgowego materiału. 

Rampy podjazdowe to przemyślane rozwiązanie dedykowane osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, w celu bezpiecznego i komfortowego pokonywania barier architektonicznych. To proste w użyciu modele, które nie wymagają pomocy opiekunów lub osób trzecich. Dużą zaletą jest także estetyka, dzięki czemu rampy nie dominują wizualnie we wnętrzu. Naturalnie wyglądająca konstrukcja nie przyciąga wzroku i nie zwraca na siebie uwagi. Po złożeniu stanowią niewielkich rozmiarów walizkę, co pozwala na oszczędność miejsca.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium