Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Schodołaz kroczący - najważniejsze cechy

0
Schodołaz kroczący - najważniejsze cechy

Nowoczesne schodołazy to urządzenia medyczne, które pozwalają zapomnieć o barierach koniecznych do pokonania przez osoby na wózku. Windy czy przejścia dla niepełnosprawnych powoli zaczynają pojawiać się w wielu budynkach użyteczności publicznej czy nowoczesnych blokach, ale wciąż osoby niepełnosprawne mają problem z poruszaniem się po schodach w wielu miejscach. Co wyróżnia schodołazy kroczące?

Czym jest schodołaz?

Bariery architektoniczne to temat, który wzbudza emocje. Osoby niepełnosprawne chociaż często chcą, to nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym właśnie przez bariery wynikające z niedopasowania miejsc do ich sposobu poruszania się. Nowoczesnym sposobem na eliminację dyskryminacji i wykluczenia społecznego są funkcjonalne urządzenia do transportu osób niepełnosprawnych. Jednym z nich są schodołazy, które służą do opieki oraz pokonywania barier architektonicznych i technicznych.

Dzięki schodołazom możliwy jest bezpieczny i komfortowy transport osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz innych osób, które mają problem z pokonaniem schodów i przemieszczaniem się między kondygnacjami budynku. Schodołazy to sprzęt do opieki, który ma za zadanie likwidować bariery, ale pełni także inną rolę. Powinien się znaleźć w każdym budynku użyteczności publicznej, nawet w miejscach zaopatrzonych w windę, ponieważ w przypadku awarii, schodołazy umożliwiają bezpieczną ewakuację.

Schodołazy - dostępne rodzaje

Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, co sprawia, że problem niepełnosprawności dotyka coraz więcej osób. Co więcej, statystyki publikowane przez Główny Urząd Statystyczny potwierdzają, że Polska jest jednym z europejskich krajów, w którym starzejące się społeczeństwo to proces postępujący bardzo szybko. Schodołazy likwidują bariery. Pozwalają osobom z trudnościami w poruszaniu się czuć się akceptowane i samodzielne. Aby to umożliwić powstają coraz nowe i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które to umożliwiają. W X-REH posiadamy schodołazy kroczące zaliczane do grupy sprzętów medycznych, które można podzielić na:

  • schodołazy kroczące z krzesełkiem,
  • schodołazy kroczące z indywidualnym mocowaniem,
  • schodołazy kroczące z płozami,
  • schodołazy kroczące z płozami dla lotnisk.

Schodołaz kroczący z krzesełkiem

Schodołaz kroczący z krzesełkiem

Mobilne schodołazy kroczące z krzesełkiem to uniwersalne i powszechnie używane konstrukcje, które uważa się za najbardziej popularne i poręczne schodołazy na świecie. Lekkie i funkcjonalne schodołazy z krzesełkiem AAT C/MAX czy LG2020 doskonale sprawdzą się w domach, środkach transportu oraz wielu budynkach użyteczności publicznej bez względu na układ schodów. Specjalnie zaprojektowana specyfika i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że schodołazy kroczące z krzesełkiem pokonają nawet ciasne i kręte schody, a wyposażenie w kółka zapewnia dodatkowo komfort przemieszczenia się np. do samochodu bez konieczności przesiadania się na inny wózek.

Schodołaz kroczący z indywidualnym mocowaniem

Schodołaz kroczący z indywidualnym mocowaniem

Personalizacja i dopasowanie do indywidualnych potrzeb to trend, który utrzymuje się w produkcji wielu sprzętów elektrycznych, domowego użytku, ale także w przypadku projektowania urządzeń medycznych. Schodołaz kroczący z indywidualnym mocowaniem AAT S/MAX z szybkozłączem umożliwia pokonywanie schodów bez konieczności schodzenia z własnego wózka inwalidzkiego. Zwrotna, stabilna, ale wygodna konstrukcja zapewniają bezpieczeństwo, a system amortyzacji SOFT-STEP zwiększa komfort poruszania się po schodach. Indywidualne mocowanie jest jednak możliwe tylko z nowoczesnymi wózkami, które są wyposażone w szybkozłącza tylnych kół.

Schodołaz kroczący z płozami dla lotnisk

Schodołaz kroczący z płozami

Płozy w schodołazie umożliwiają pokonanie schodów osobom poruszającym się na różnego typu wózkach inwalidzkich. Schodołazy kroczące z płozami nie umożliwiają osiągnięcia takiego komfortu podczas przemieszczania się między kondygnacjami jak w przypadku indywidualnie dopasowanego urządzenia, ale pozwalają na bezproblemowe zamontowanie schodołazu do niemal każdego typu wózka. Dzięki temu model SDM7 AAT S/MAX stanowi idealne rozwiązanie do wielu miejsc użyteczności publicznej, w których mogą się pojawić osoby na różnego typu wózkach inwalidzkich. W naszej ofercie można znaleźć także schodołazy kroczące z płozami dla lotnisk, które są dostosowane do infrastruktury i obsługi lotniska. Schodołazy kroczące z płozami AAT C/MAX AVIATION i AAT C/MAX AVIATION umożliwiają między innymi wygodne poruszanie się w wąskich przestrzeniach między siedzeniami w samolocie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu online X-REH.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium