Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

5 rzeczy które musisz wiedzieć o wirówkach do masażu kończyn

0
5 rzeczy które musisz wiedzieć o wirówkach do masażu kończyn

Wirówki do masażu kończyn są jednym z najefektywniejszych i najczęściej wykorzystywanych sprzętów z zakresu hydroterapii. Wanny do tak zwanego masażu wirowego często można spotkać w gabinetach rehabilitacyjnych.

Czym jest masaż wirowy?

Masaż wirowy zalicza się do zabiegów hydroterapii. Delikatny masaż nóg lub rąk może się odbywać w ciepłej lub w chłodnej wodzie. Regularnie przeprowadzane masaże wirowe wykazują działanie lecznicze dzięki bezpośredniemu oddziaływaniu na mięśnie i nerwy.

Wykorzystywanie wirówek do masażu wirowego kończyn jest jedną z metod znanych w hydroterapii. Wodolecznictwo to sposób leczenia w rehabilitacji i fizjoterapii. Masaż wirowy wpływa pozytywnie na tkanki miękkie i przyczynia się do leczenia chorób mięśni i stawów. Pacjenci cierpiący na przewlekłe choroby mięśni czy bóle stawów, leczeni są między innymi za pomocą różnych form hydroterapii. Poza masażem wirowym, pacjenci mogą odbywać kąpiele solankowe lub kąpiele borowinowe (w wannach balneologicznych).

Główne zalety wanien do masażu wirowego

Wirówki do masażu kończyn posiadają prosty w obsłudze elektroniczny i prosty w obsłudze panel sterowania. Jest to ułatwienie zarówno dla fizjoterapeutów, jak i dla samych pacjentów. Fizjoterapeuta lub rehabilitant może w szybki sposób ustawić odpowiedni program, temperaturę i czas trwania zabiegu. Pacjent leczony w domu, samodzielnie lub z pomocą opiekuna może obsługiwać urządzenie.

W zależności od potrzeb pacjenta, jego schorzeń i typu wanny do masażu wirowego, możliwe jest bardzo dokładne dopasowanie temperatury wody, dzięki wbudowanemu czujnikowi. Jest to pierwsza zaleta, jaką cechują się urządzenia. Ciepła woda pobudza i rozgrzewa mięśnie, natomiast zimna jest stosowana do leczenia stanów zapalnych nerwów i stawów. Możliwość ustawienia odpowiedniej dla pacjenta temperatury da zamierzone efekty leczenia, a także zapewni komfort podczas zabiegu. Warto dodać, że niektóre modele posiadają funkcję ciepłego prysznica.

Urządzenia posiadają własny system odkamieniania wody. Dzięki temu, woda stosowana do masażu wodnego jest czysta i nie wpływa na stan skóry pacjenta.

Szerokie spektrum zastosowania, to kolejna zaleta wirówek. Masaże wirowe leczą bowiem różne schorzenia i powikłania, których objawem jest uciążliwy ból i nieprawidłowa praca mięśni, stawów lub nerwów. Dodatkowo, hydroterapia za pomocą wirówek jest polecana przy opuchliznach powstałych na skutek wypadku, urazu lub choroby. Stosowanie wirówek pozwala wspomóc leczenie zaburzeń mięśni i układu nerwowego. Regularne zabiegi z zakresu masażu wirowego, znacznie poprawiają krążenie krwi i limfy.

Różnorodność jest piątą, lecz wcale nie ostatnią cechą wanien do hydromasażu. Poszczególne produkty są stosowane do różnych części ciała. Wirówka może być przeznaczona do hydroterapii:

  • kończyn dolnych,
  • kończyn dolnych i kręgosłupa,
  • stóp i podudzi,
  • kończyn górnych.

Konkretne typy wirówek wykonują dokładny masaż poszczególnych elementów ciała. W zależności od diagnozy i decyzji fizjoterapeuty, pacjenci mogą korzystać z wanien posiadających od kilku do kilkudziesięciu dysz kierunkowych lub wodno-powietrznych. Dodatkowo, wanny mają różną pojemność, do jest równie istotne. Hydroterapia odbywa się w wirówkach, gdzie minimalna ilość może wynosić 30 l, a maksymalna 160 l.

Wanna do masażu wirowego WKR to urządzenie przeznaczone do zabiegów hydroterapii kończyn dolnych i kręgosłupa. Urządzenie wyposażone jest w 12 dysz kierunkowych oraz elektroniczny system odkamieniania. Maksymalna pojemność robocza wirówki wynosi 145 l a minimalna 75 l. Wirówka posiada elektroniczny panel sterowania, czujnik temperatury oraz funkcję ciepłego prysznica. Masaż wirowy kończyn dolnych i kręgosłupa leczy zaburzenia nerwów i mięśni a także opuchlizny. Zabiegi z użyciem wirówek poprawiają krążenie krwi i limfy.

Wirówka do masażu kończyn dolnych WKS

Wirówka do masażu kończyn dolnych i kręgosłupa WKR

Wirówka do masażu kończyn dolnych WKD

Wirówka do masażu kończyn górnych WKG

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu internetowego X-REH.PL, gdzie znajdują się także pomoce do hydroterapii i innych form rehabilitacji.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium