Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Dofinansowanie PFRON – decyzja odmowna, jak się odwołać?

0
Dofinansowanie PFRON – decyzja odmowna, jak się odwołać?

Otrzymałem decyzję odmowną z PCPR czy przysługuje mi odwołanie?

Tak. Przepisy nie są jednak jednoznaczne i PCPR-y mogą uważać, iż odmowa w zakresie dofinansowania na pokonywanie barier nie podlega odwołaniu. Jest to jednak stanowisko całkowicie błędne (aczkolwiek spotykane). Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 11 czerwca 2010 (sygn. akt: I OSK 1090/09) jednoznacznie rozstrzygnął, że odmowa dofinansowania przez PFRON podlega kontroli administracyjnej w trybie postępowania odwoławczego.

Czym jest odmowa dofinansowania przez PCPR na pokonywanie barier?

Zgodnie ze wskazanym wyżej orzeczeniem NSA, odmowa dofinansowania w zakresie pokonywania barier, jest aktem administracyjnym, będący w istocie "zakamuflowaną" decyzją, która podlega kontroli administracyjnej w trybie postępowania odwoławczego.

Czy „brak funduszy” w PCPR może być podstawą odmowy dofinansowania?

Zarówno w Ustawie o rehabilitacji zawodowej społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie ma przesłanki odmowy dofinansowania z uwagi na brak środków. Oczywiście z „pustego i Salomon nie naleje” jednak w przypadku wniesienia odwołania PCPR musiałby wytłumaczyć dokładnie dlaczego odmówił dofinansowania i jakimi kryteriami kierował się przy wyborze beneficjentów.

Czy warto wnosić odwołanie od odmowy dofinansowania przez PFRON (PCPR) na likwidację barier?

Oczywiście. Jeśli nie zgadzają się Państwo z odmowną decyzją administracyjną zawsze należy wnieść odwołanie. Oprócz możliwości uzyskania pozytywnej decyzji w zakresie dofinansowania wywierają Państwo presję na organ do prawidłowego procedowania i zaprzestania posługiwania się „pozaustawowymi kryteriami” przyznawania dotacji.

Jak należy wnieść odwołanie?

Odwołanie należy wnieść w ciągu 14 dni od otrzymania odmowy dofinansowania do organu, który je złożył. Odwołanie powinno zawierać oznaczenie aktu od którego składają Państwo odwołanie, uzasadnienie dlaczego się Państwo nie zgadzają i podpis.

Ile kosztuje wniesienie odwołania?

Wniesienie odwołania jest całkowicie darmowe w procedurze administracyjnej.

Czy możemy liczyć na pomoc w zakresie wniesienia odwołania?

Oczywiście! Nasz dział dofinansowań świadczy taką pomoc bezpłatnie na każdym etapie postępowania jednak tylko w przypadku zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i sprzętu do opieki. Przygotowujemy również kompletne wnioski wraz z instrukcją dotyczącą ich złożenia. Zapraszamy do kontaktu :)

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium