Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej?

0
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej?

Aparaty do terapii łączonej są powszechnie stosowane w fizjoterapii lub rehabilitacji. Ich zadaniem jest uzyskanie pożądanego efektu w krótszym czasie. Zastosowanie dedykowanych urządzeń znacząco usprawnia pracę fizjoterapeutów i rehabilitantów, natomiast pacjentom przynosi ulgę w bólu lub odczuwanym dyskomforcie. Warto zatem bliżej przyjrzeć się ich zastosowaniu.

Czym jest terapia łączona?

Terapia łączona inaczej skojarzona lub kombinowana to nowoczesna metoda stosowana w fizykoterapii. Polega na łączeniu dwóch form fizykalnych o zbliżonych bądź wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania terapeutycznego. Takie zastosowanie zwiększa efektywność terapii. Najczęściej stosowanym połączeniem są fale ultradźwiękowe z elektroterapią. Terapia łączona to również odpowiednio dobrane zabiegi, które charakteryzują się ściśle dopasowanym czasem terapii, kolejnością zabiegów, jak również odstępami między nimi, co przekłada się na uzyskanie pożądanego efektu terapeutycznego. Ważnym aspektem terapii łączonej jest zwiększenie efektywności w porównaniu do pojedynczo wykonywanych samych zabiegów.

Jakie znaczenie ma terapia łączona w rehabilitacji?

Terapia łączona jest metodą chętnie wykorzystywaną w rehabilitacji. Umożliwia ona uzyskanie działania rozluźniającego oraz przeciwbólowego. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, ponadto zmniejsza przykurcze, poprawia odżywienie tkanek, pobudza nerwy i mięśnie oraz zwiększa ukrwienie tkanek. Takie działania mają zastosowanie u pacjentów, którzy borykają się z bólem kręgosłupa, rwą kulszową lub barkową, zwapnieniem tkanek miękkich, przykurczem mięśni czy chorobą reumatyczną stawów. Terapia łączona daje świetne efekty także w przypadku blizn po urazach, nerwobólach, ostrogi piętowej oraz zespołu cieśni nadgarstka. Zastosowanie tej metody pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w krótszym czasie. Szerokie możliwości wykorzystania terapii łączonej oraz jej efektywność sprawiają, że jest ona na co dzień wykorzystywana w rehabilitacji.

Jakie aparaty są wykorzystywane w terapii łączonej?

Terapia łączona nie byłaby możliwa bez aparatów, które wytwarzają odpowiednie formy fizykalne. Najchętniej stosowanymi są:

Aparat Combi Etius ULM

To zaawansowane urządzenie, które doskonale sprawdza się w różnorodnych zabiegach, w tym w terapii łączonej. Dodatkowo można również wykonywać półautomatyczną elektrodiagnostykę układu nerwowo-mięśniowego. Co ważne, istnieje możliwość podłączenia różnych aplikatorów laserowych. W zależności od zapotrzebowania może to być: skaner, sonda punktowa, czerwona lub podczerwona bądź aplikator prysznicowy.

Urządzenie Etius ULM wykorzystywane jest w elektroterapii, laseroterapii, magnetoterapii oraz sonoterapii.

Wskazania: przewlekły lub ostry ból kręgosłupa, rwa kulszowa, dyskopatie, nerwobóle, zwyrodnienie stanów, choroby reumatyczne, stany po urazach narządów ruchu, zapalenie tkanek miękkich.

Aparat Magnetronic Mf-24

Dzięki innowacyjnemu systemowi, urządzenie to pozwala na przeprowadzenie pięciu zabiegów jednocześnie, w tym cztery z zakresu magnetoterapii oraz jeden zabieg laseroterapii. Aparat posiada również serię gotowych programów zabiegowych, odpowiadających najczęściej występującym schorzeniom. Dodatkowo terapeuta ma możliwość zapisania własnych programów.

Magnetronic MF-24 wykorzystywany jest w terapii magnetycznej oraz laserowej.

Wskazania: leczenie różnych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, jak również zaburzeń związanych z układem krążenia.

Aparat PhysioGo 300A

Aparat ten został zaprojektowany z myślą o szerokim zastosowaniu w terapii, w tym również terapii łączonej. Dzięki trzem niezależnym kanałom terapeutycznym umożliwia przeprowadzenie różnorodnych zabiegów, ponadto zwiększa ich efektywność oraz skraca czas. Aparat posiada wbudowaną bazę programów terapeutycznych, która znacząco usprawnia pracę terapeutów. Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki czemu nawet mniej wykwalifikowane osoby z łatwością będą się nim posługiwać.

PhysioGo 300A wykorzystywany jest w terapii ultradźwiękowej i kombinowanej oraz elektroterapii.

Wskazania: schorzenia układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego oraz urazy tkanek miękkich.

Jak wybrać aparat do terapii łączonej, który najlepiej odpowiada potrzebom pacjenta?

Urządzenia oraz sprzęt rehabilitacyjny musi być odpowiednio dopasowany do potrzeb danej osoby. Wybór aparatu w dużej mierze zależy od rodzaju schorzenia bądź dysfunkcji, z jaką zmaga się pacjent. Co ważne, efekty terapii w dużej mierze są zależne od rodzaju parametrów użytego prądu, stąd też należy zwrócić uwagę na liczbę dostępnych prądów. Umożliwi to leczenie różnych schorzeń jednym urządzeniem. Przydatną funkcją będzie łączenie poszczególnych terapii w dłuższe zabiegi. Istotna jest również liczba kanałów aplikacyjnych oraz ich wzajemna niezależność, dzięki czemu możliwe jest stosowanie urządzenia dla wielu pacjentów z różnymi schorzeniami. Osiągnięcie lepszych efektów będzie możliwe poprzez kompatybilność pracy aparatu z urządzeniami, które są dedykowane do leczenia innymi metodami.

Jak aparaty do terapii łączonej mogą być zintegrowane z innymi formami leczenia?

Aparaty do terapii łączonej na co dzień wykorzystywane są podczas rehabilitacji, fizjoterapii bądź leczenia różnego typu schorzeń. Znajdują one zastosowanie w przypadku pacjentów zmagających się z urazami, kontuzjami bądź uporczywym bólem kręgosłupa. Właśnie dlatego aparaty do terapii łączonej, często wykorzystywane są w fizjoterapii manualnej, której zadaniem jest przywrócenie pełnej sprawności. Urządzenia stosowane są także w elektroterapii, laseroterapii, magnetoterapii lub sonoterapii.

Aparaty do terapii łączonej stanowią ważny element procesu rehabilitacji. To dzięki nim możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu w krótszym czasie. Właśnie dlatego stanowią nieodzowny element procesu leczniczego.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium