Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Rehabilitacja ręki - wróć do zdrowia w warunkach domowych

0
Rehabilitacja ręki - wróć do zdrowia w warunkach domowych

Złamania lub inne urazy mogą spowodować utratę czucia lub funkcji motorycznych ręki. Wybranie prawidłowego przyrządu do rehabilitacji, regularne ćwiczenia i pozytywne myślenie to podstawowe elementy powrotu do zdrowia. Jak rehabilitować rękę w domowych warunkach i niewielkim kosztem?

Jakie sprzęty do rehabilitacji ręki?

Utrata sprawności w ręce lub w rękach może być trudnym doświadczeniem. Codziennie wykonujemy nimi mnóstwo czynności, takich jak podnoszenie przedmiotów, jedzenie, wybieranie numerów w telefonie, czy nawet przełączanie kanałów na pilocie. Rehabilitacja ręki po wypadku, udarze lub na skutek choroby wymaga wiele pracy. Aby wróciła do sprawności, ćwiczenia powinny być wykonywane prawidłowo i regularnie. Ponadto, często konieczne są wizyty u specjalisty i stała opieka fizjoterapeuty. Długie korzystanie z takich usług może być jednak kosztowne, dlatego warto zadbać o bezpieczne przyrządy do ćwiczeń na własny użytek. Jaki sprzęt warto kupić, aby ćwiczyć rękę w domu?

Masa plastyczna

Masy plastyczne do rehabilitacji ręki to bardzo tanie i efektowne rozwiązanie, które ćwiczy czucie i przywraca siłę nacisku. Jej niewielki rozmiar sprawia, że wszędzie znajdzie się dla niej miejsce. Dodatkowo jest bezpieczna i nie powoduje uczuleń, dlatego może być używana nawet przez dzieci. Masa plastyczna dostępna w naszym sklepie internetowym jest beztłuszczowa, więc nie powoduje nieprzyjemnego uczucia lepkości podczas jej użytkowania. Dzięki niej można wykonywać różne proste ćwiczenia palców, dłoni i nadgarstka. Masy plastyczne Therflex są dostępne w różnych kolorach i o różnej wadze. Do wyboru jest opór słaby, średni i mocny, co pozwala na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Masa plastyczna Thereflex

Siatka rehabilitacyjna

Rehabilitację ręki można połączyć z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie palców dzięki użyciu siatki do rehabilitacji z serii Power-Web Senior. Wykonywanie ćwiczeń przy pomocy tych akcesoriów usprawnia przedramiona i stawy skokowe, dlatego siatki rehabilitacyjne do dłoni są chętnie wykorzystywane w gabinetach fizjoterapeutów, ale także trenerów personalnych. Średnica siatki, która wynosi 36 cm, zapewnia pewny chwyt, a możliwość wyboru spośród aż 5 stopni sztywności (oporu) umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń.

Siatka rehabilitacyjna Power-Web Senior 

 Trener dłoni

Tak zwany “trener dłoni” to profesjonalny sprzęt, który umożliwia stopniowanie wykonywanych ćwiczeń. Wbudowana regulacja oporu pomaga zauważyć postępy i  regulować siłę oporu na każdym etapie rehabilitacji. W zależności od potrzeb można wybrać np. trener nadgarstka i przedramienia, który pozwala na wykonywanie ćwiczeń w ich obrębie i doskonale sprawdzi się, aby przywrócić funkcje ręki po różnych urazach. Specjalny rękaw stabilizuje kończynę, co jest niezwykle funkcjonalne i wygodne zwłaszcza w przypadku braku sił do długiego trzymania ręki bez podparcia.

Trener nadgarstka i przedramienia MSD Wrist Exerciser

Kiedy warto kupić akcesoria do rehabilitacji ręki?

Akcesoria do rehabilitacji ręki warto mieć w domu, aby wspomóc rehabilitację w szpitalu. Proste ćwiczenia można wykonywać nawet bez nadzoru specjalisty, a systematyczna praca z pewnością przyniesie lepsze rezultaty. Ręka po złamaniu, skręceniu, urazach lub w przypadku różnych chorób może stracić swoje funkcje. Nieużywana kończyna może jednak wrócić do sprawności. Przy pomocy akcesoriów i sprzętów do rehabilitacji dostępnych w naszym sklepie jest to możliwe. Sprzęt do rehabilitacji ręki przyda się także w domu osób narażonych na problemy z rękami, które np. wykonują pracę fizyczną.

Rehabilitacja ręki - gdzie kupić sprzęt i akcesoria?

Sprzęt do rehabilitacji ręki powinien być dobrany pod indywidualne potrzeby. Aby nie paść ofiarą targetów sklepów stacjonarnych, polecamy zakupy w sklepie internetowym. Ze względu na duży wybór produktów, niskie ceny, a także dokładne opisy produktów można mieć pewność, że wybrany produkt w pełni spełni oczekiwania. Rehabilitacja ręki w domu jest możliwa od razu, jak tylko przyjdzie paczka. Bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez nerwów. Proces rehabilitacji można również uskutecznić dzięki sprzętom i aparatom do fizjoterapii.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego X-REH.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium