Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Domowe urządzenia rehabilitacyjne warte uwagi

0
Domowe urządzenia rehabilitacyjne warte uwagi

Rehabilitacja jest jednym z kluczowych zadań na drodze do powrotu do pełnej sprawności. Czasem jednak ze względu na stan zdrowia lub odległość do najbliższej placówki rehabilitacyjnej konieczne jest ubieganie się o możliwość przeprowadzania zabiegów w domu. Jak wygląda domowa rehabilitacja? Jak duże ma ona znaczenie podczas powrotu do zdrowia? Jakie warto mieć w domu akcesoria rehabilitacyjne do ćwiczeń?

Dlaczego rehabilitacja jest niezbędna do powrotu do zdrowia?

Odzyskanie pełnej sprawności równa się m.in. powróceniu do całkowitej samodzielności i niezależności od innych. Ma to duże znaczenie szczególnie podczas wykonywania czynności wymagających większej prywatności, takich jak kąpiel lub korzystanie z toalety. Domowe ćwiczenia mają znaczenie dla zachowania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, dzięki czemu możesz powrócić do takiego samego zakresu ruchowego, jak sprzed rehabilitacji.

Nawet jeśli nie jest możliwy powrót do pełnej sprawności fizycznej, to rehabilitacja i tak ma szczególne znaczenie, dlatego że pozwala nauczyć się ruchów zastępczych, dzięki którym obciążenie chorej części ciała będzie znacznie mniejsze, a do tego zmniejsza się poziom niepełnosprawności, dzięki czemu pomimo choroby możesz odzyskać choć trochę pewności siebie i łatwiej funkcjonować w społeczeństwie pomimo ograniczeń.

Jak wygląda domowa rehabilitacja?

Rehabilitacja w warunkach domowych, przeprowadzana pod okiem wyszkolonego terapeuty, nie różni się w znaczący sposób od tej przeprowadzanej w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty, specjalista ma za zadanie ustalić indywidualny plan leczenia, jaki będzie wykonywany na tym i kolejnym spotkaniu. W celu ustalenia planu fizjoterapeuta przeprowadza wywiad zdrowotny, a także badanie funkcjonalne. Rehabilitację można też do pewnego stopnia przeprowadzać samodzielnie, zgodnie z zaleceniami terapeuty, czasem jednak potrzebna może być pomoc bliskich.

Hantle neoprenowe Mambo Max szare 5 kg (2 szt.)

Hantle neoprenowe Mambo Max szare 5 kg (2 szt.)

Dlaczego warto korzystać z domowej rehabilitacji?

Większy komfort psychiczny

Osoby dotknięte schorzeniem lub po wypadku często nie mogą pogodzić się ze swoją niepełnosprawnością, dlatego też opuszczanie domu celem dotarcia do placówki jest dla nich dużo bardziej stresujące. Rehabilitacja w domu pozwala na zaoszczędzenie czasu i stresu. Dodatkowo, pozostając w domu, pacjent czuje się dużo bardziej komfortowo i swobodnie.

Elastyczny grafik

Możliwość ustalenia z terapeutą niemal dowolnych godzin na ćwiczenia pozwala na swobodne planowanie innych zadań w ciągu dnia i gwarantuje pełną niezależność od sztywno narzuconych godzin pracy w placówce rehabilitacyjnej.

Szybsze postępy

Praca nad powrotem do sprawności fizycznej jest dużo mniej stresująca w domowym zaciszu, a to sprzyja robieniu znacznie szybszych postępów. Zaciszne miejsce ćwiczeń pomaga w skupieniu się na przebiegu sesji, a to sprzyja szybszemu wyłapywaniu błędów i ich korekcji.

Dlaczego warto mieć w domu akcesoria do rehabilitacji?

Fizjoterapeuta przywozi ze sobą cały niezbędny sprzęt, jaki będzie potrzebny podczas ćwiczeń, lecz jeśli rehabilitacja ma być w pełni skuteczna, bardzo ważne są również ćwiczenia samodzielne. Do ich wykonania przydadzą się akcesoria rehabilitacyjne, dzięki którym możliwe będzie częstsze wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych, co odniesie znacznie lepszy skutek, niż wyłączne ćwiczenie z rehabilitantem ok. 2 razy w tygodniu.

Piłka gimnastyczna Mambo Max ABS czarna - 85 cm

Piłka gimnastyczna Mambo Max ABS czarna - 85 cm

Jakie warto mieć akcesoria do rehabilitacji?

  • Piłka gimnastyczna – pomaga ona w trenowaniu zmysłu równowagi, a do tego wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, łagodzi bóle mięśni, a co najważniejsze, wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe.
  • Wałek rehabilitacyjny – jego głównym zadaniem jest poprawa mobilności pacjenta poprzez ćwiczenia kręgosłupa, a także kończyn górnych i dolnych. Wałek wspomaga również rozciąganie mięśni.
  • Rotor – urządzenie to do pewnego stopnia przypomina rower, zasadniczą różnicą jednak jest to, że nie zajmuje on zbyt wiele miejsca i można z jego pomocą ćwiczyć nie tylko sprawność nóg, lecz też rąk. Rotor sprawdza się w przypadku rehabilitacji po udarze, czy też leczenia schorzeń o podłożu reumatycznym.
  • Poduszka sensomotoryczna – dzięki temu gadżetowi możliwe jest poprawienie koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni nóg oraz stawu skokowego.
  • Orbitrek – wspomaga działanie rehabilitacyjne ćwiczeń na całe ciało, wspomaga także koordynację ruchową i skuteczność treningów cardio.

Rehabilitacja domowa ma mnóstwo plusów. Jak już wiemy, ma ona ogromne znaczenie w walce o odzyskanie pełni sprawności fizycznej. Ważny jest samodzielny wkład w ćwiczenia z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów, które nie muszą być zbyt duże i drogie. Zakup, chociażby jednego czy dwóch i regularne ćwiczenia potrafią przynieść spektakularne efekty.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium