Do czego służy drabinka rehabilitacyjna?

0
Do czego służy drabinka rehabilitacyjna?

Czym jest drabinka rehabilitacyjna?

Drabinka rehabilitacyjna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych. Stanowi narzędzie pozwalające na rehabilitację niemal każdej partii ciała i umożliwia wykonywanie ruchów, których ciało nie jest w stanie wykonać samodzielnie. Dzięki ćwiczeniom z jej wykorzystaniem można szybko wrócić do zdrowia po urazie, a także wspomóc właściwą postawę ciała i wiele innych procesów. Drabinki rehabilitacyjne wykonane są najczęściej z drewna, zdarzają się także modele z tworzywa sztucznego i metalu. Urządzenie to może być wykorzystywane niemal w każdych warunkach – znajduje się na wyposażeniu szpitali i gabinetów fizjoterapeutycznych, nadaje się ponadto do zamontowania w prywatnych domach i mieszkaniach.

Drabinka rehabilitacyjna z zestawem montażowym 90 x 225 cm

Do czego służy drabinka rehabilitacyjna?

Drabinki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w rehabilitacji osób po przebytych urazach, złamaniach lub z ograniczoną sprawnością ruchową, niezależnie od wieku. Niezwykle często wykorzystywane są również przy korekcji wad postawy u dzieci, do których dochodzi na skutek nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Drabinki rehabilitacyjne sprawdzają się także w walce z bólem pleców, z którym zmaga się współcześnie nie tylko wiele osób dorosłych, lecz także dzieci i młodzież. Ból ten znajduje swoje podłoże we współczesnym stylu życia, cechującym się brakiem wystarczającej aktywności ruchowej, dużą ilością czasu spędzanego w pozycji siedzącej oraz dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym. Rehabilitacja z wykorzystaniem drabinki rehabilitacyjnej pomaga zniwelować dolegliwości bólowe, dodatkowo wpływając relaksująco zarówno na ciało, jak i umysł.

Znaczenie drabinki rehabilitacyjnej w rehabilitacji

Drabinka rehabilitacyjna wykorzystywana jest w procesie rehabilitacji po wypadkach, urazach, zabiegach i operacjach. Służy do rozbudowy i wzmocnienia mięśni. Sprzęt ten może być także wykorzystywany jako narzędzie do rozciągania ciała i wysmuklania sylwetki. Z użyciem drabinek rehabilitacyjnych można wykonywać różnorodne ćwiczenia gimnastyczne i korekcyjne na wszystkie partie ciała, dzięki którym istnieje możliwość wzmocnienia i regeneracji kręgosłupa. Sprzęt tego typu może być z powodzeniem zamontowany i wykorzystywany w rehabilitacji domowej, co wspiera proces rekonwalescencji pacjenta i przyspiesza jego powrót do sprawności. Drabinki pozwalają na codzienne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i zwalczających dolegliwości bólowe, a także poprawiających kondycję i ogólną sprawność ruchową.

Zalety drabinki rehabilitacyjnej

Drabiki rehabilitacyjne posiadają wiele zalet, do których zaliczają się między innymi uniwersalność, poręczność oraz wytrzymałość.

 • Brak ograniczeń wiekowych
  Drabinki rehabilitacyjne mogą być wykorzystywane przez wszystkich niezależnie od wieku – doskonale sprawdzają się zarówno dla małych dzieci, jak i osób starszych.
 • Uniwersalność
  Z wykorzystaniem drabinek rehabilitacyjnych mogą być prowadzone różnorodne zabiegi rehabilitacyjne, w tym także przeznaczone dla osób po operacji, ciężkiej chorobie lub dotkniętych niepełnosprawnością.
 • Mnogość zastosowań
  Drabinka rehabilitacyjna pozwala rehabilitantowi wykonywanie wielu sekwencji ruchów, dzięki którym możliwe jest rozciąganie i ćwiczenie wszystkich partii ciała. Sprawdza się przy zabiegach służących zachowaniu zdrowego kręgosłupa i wzmacnianiu różnych grup mięśni.
 • Dostępność i poręczność
  Drabinka rehabilitacyjna może być z powodzeniem zamontowana w domu rehabilitanta. Jej instalacja nie nastręcza szczególnych trudności, a sam sprzęt nie zabiera wiele miejsca. Dzięki ciągłemu, łatwemu dostępowi do sprzętu rehabilitacyjnego, ćwiczenia mogą być wykonywane każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych, ograniczeń czasowych i innych okoliczności, które mogłyby potencjalnie zniechęcić do wizyty w sali ćwiczeniowej.
 • Szeroki wybór
  Producenci sprzętu do rehabilitacji oferują szeroki wybór drabinek w różnych rozmiarach, wykonanych z różnego rodzaju materiałów, spośród których każdy może wybrać model najlepiej odpowiadający indywidualnym potrzebom.
 • Wytrzymałość
  Niezależnie od modelu, dostępne na rynku drabinki rehabilitacyjne cechują się niezwykłą trwałością, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, dzięki czemu mogą być aktywnie użytkowane przez wiele lat.
 • Dodatkowe akcesoria
  Nowoczesne modele drabinek rehabilitacyjnych pozwalają na dobranie dodatkowych akcesoriów, dzięki którym można zwiększyć skuteczność wykonywanych ćwiczeń. Dostępne są między innymi drążki do podciągania, ławki i poręcze do ćwiczeń oraz różnorodne akcesoria gimnastyczne.
 • Estetyka
  Drabinki rehabilitacyjne posiadają estetyczny wygląd, dzięki czemu nie tylko nie szpecą mieszkania, lecz mogą również stanowić interesujący element jego wystroju.

Drabinki rehabilitacyjne to sprzęt, który pozwala poprawić komfort życia zarówno osób wymagających zabiegów rehabilitacyjnych, jak i ich najbliższych.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium