Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Lustra korekcyjne i ich cel w kinezyterapii

0
Lustra korekcyjne i ich cel w kinezyterapii

Czy wyobrażasz sobie profesjonalną salę do ćwiczeń gimnastycznych bez luster? Fizjoterapeuci, lekarze, czy trenerzy doskonale wiedzą jaką moc mają lustra korekcyjne. Ich właściwości sprawiają, że stanowią one niezbędne wyposażenie wszelkich gabinetów rehabilitacyjnych, ale nie tylko. Aby pacjent nie zrobił sobie krzywdy, wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych wymaga stałego nadzoru. Lustra posturograficzne sprawdzają się do tego doskonale.

Budowa lustra korekcyjnego

Lustra korekcyjne nieco różnią się od tych, które mamy w domach. Charakterystyczna kratka na tafli lustra to nic innego jak siatka posturograficzna, która  pozwala fizjoterapeucie na szybką i prawidłową ocenę postawy pacjenta. Lustra korekcyjne z siatką posturograficzną umożliwiają także autokorektę postawy chorego bez względu na to, czy znajduje się w pozycji stojącej, siedzącej czy leżącej.

W naszym sklepie internetowym X-REH mamy do wyboru różne lustra korekcyjne. Podstawową wersją są lustra korekcyjne jednoczęściowe w drewnianej lub metalowej ramie. Są wyposażone w kółka transportowe, które umożliwiają w prosty i szybki sposób przestawienie lustra. To funkcjonalne rozwiązanie sprawdzi się w każdej sali gimnastycznej bez względu na rozmiar, jednak nie spełni swojej roli aż tak dobrze jak lustro korekcyjne uchylne. Dostępne w wersji drewnianej doskonale wpisze się w wystrój gabinetu, a możliwość dopasowania kąta i perspektywy odbicia w lustrze przenosi wykonywanie ćwiczenia na wyższy poziom. Najbardziej funkcjonalne i profesjonalne są jednak lustra korekcyjne ze skrzydłami. Drewniane lub metalowe ramy oraz kółka z hamulcem zapewniają dużą mobilność produktu, a duża powierzchnia siatki posturograficznej pozwala na obserwację jednocześnie dużego obszaru.

Lustro korekcyjne ze skrzydłami LT-3 metalowe

Lustra korekcyjne – zalety

Wysokiej jakości siatka posturograficzna jest niezwykle istotna podczas oceny przez terapeutę, czy ćwiczenie jest wykonywane prawidłowo. Dodatkowo, umożliwia pacjentowi weryfikację postawy i autokorektę ciała zarówno w pozycji leżącej, siedzącej, jak i stojącej.

  • Stabilna konstrukcja - tafla lustra korekcyjnego jest podtrzymywana przez solidne wykończenie z drewna lub metalu. Dzięki temu nie zagraża pacjentowi podczas ćwiczeń i nie grozi upadkiem.
  • Zamontowane kółka - łatwość przemieszczania lustra korekcyjnego zapewniają 4 kółka, które umożliwiają przesuwanie lustra w zależności od potrzeb. Ponadto, wersja z hamulcem zabezpiecza przed nieumyślnym przesunięciem się przedmiotu.
  • Różne wersje do wyboru - lustra korekcyjne dostępne w naszym sklepie można dobrać w zależności od potrzeb. Wyróżniamy lustra korekcyjne jednodrzwiowe lub trzydrzwiowe. Dodatkowo mamy w ofercie lustra uchylne. Dostępne wykończenia to wersja drewniana lub metalowa.

Lustro korekcyjne ze skrzydłami LT-3 drewniane

Kinezyterapia a lustra korekcyjne

Stosowanie kinezyterapii pomaga w bólach reumatycznych, w schorzeniach nóg i rąk, bólach kręgosłupa, ale także innych części ciała. Ze względu na swoje cenne właściwości często jest zalecana po wypadkach, operacjach, zawale serca, ale także w okresie ciąży. Wykorzystanie luster korekcyjnych w leczeniu różnych schorzeń lub jako przygotowanie do porodu zapewnia większe bezpieczeństwo pacjentów, ale także rehabilitantów. Delikatne i mniej sprawne ciało odbite na siatce posturograficznej można łatwo poddać ocenie, a dzięki temu szybko zareagować na ewentualne błędy, które choć czasem niemal niewidoczne, mogą mieć ogromne znaczenie na przebieg ćwiczeń i efekt rehabilitacji.

Gdzie powinno się znaleźć lustro posturograficzne?

Lustra tego typu powinny być w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym, w którym dobro i zdrowie pacjenta jest stawiane na pierwszym miejscu. Zastosowanie siatki posturograficznej na powierzchni lustra jest nieocenione przy ocenie postawy pacjenta bez względu na pozycję jego ciała.

Specjalne właściwości i funkcje jakie zapewnia lustro korekcyjne sprawiają, że to częsty wybór także do wielu salek gimnastyczno - korekcyjnych, sal do ćwiczeń układów tanecznych i baletowych, a także pomieszczeń przeznaczonych na zajęcia fitness.

Lustro korekcyjne LT drewniane - uchylne

Prawidłowa postawa osób w każdym z wymienionych miejsc jest niezwykle istotna. Zarówno podczas wykonywania spokojnych ćwiczeń gimnastycznych, jak i skomplikowanych układów tanecznych, postawa ciała jest niezwykle ważna. Zdarza się, że źle wykonywanie figury może nawet spowodować uraz kręgosłupa lub innej części ciała!

Lustra posturograficzne zapewniają szybką autokorektę i kontrolę nad ciałem. Coraz częściej można je spotkać także jako wyposażenie szkół i przedszkoli, gdzie przywiązuje się dużą uwagę na rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny dzieci i dorosłych w różnym wieku.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium