Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Rodzaje kształtek rehabilitacyjnych

0
Rodzaje kształtek rehabilitacyjnych

Kształtki to akcesoria niezbędne podczas wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Są niezastąpione w każdym gabinecie zajmującym się przywracaniem sprawności po różnego rodzaju urazach i chorobach. Mogą mieć one rozmaite kształty oraz kolory. Dowiedz się nieco więcej na temat kształtek rehabilitacyjnych i przekonaj się, jak bardzo są pomocne.

Do czego wykorzystuje się kształtki rehabilitacyjne?

Kształtki są rodzajem siedzisk. Mogą mieć różne kształty, a najpopularniejsze z nich to:

  • wałki,
  • półwałki,
  • kostki,
  • klocki
  • kliny.

Zrobione są ze sztywnej pianki PCV, która pokryta jest materiałem skóropodobnym. Są to akcesoria przestrzenne wykorzystywane nie tylko w gabinetach fizjoterapeutów, ale także na salach gimnastycznych. Z powodzeniem można z nich korzystać podczas zajęć korekcyjnych u dzieci i młodzieży. Są lekkie i miękkie, a zarazem bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia.

Rehabilitanci chętnie po nie sięgają, gdyż mają one szerokie zastosowanie. Sprawdzają się podczas pozycjonowania pacjenta, a także mogą stanowić dobre wsparcie poszczególnych części ciała. Dzięki temu, że są miękkie, to nie ma obaw o uszkodzenie ciała. Korzystanie z nich jest komfortowe oraz bezpieczne.

Kształtki rehabilitacyjne świetnie sprawdzają się do urozmaicenia różnych zajęć w placówkach edukacyjnych. Rozwijają zdolności motoryczne i pobudzają wyobraźnię. Zachęcają do ćwiczeń oraz zabaw.

Klin rehabilitacyjny 120x60x40 cm

Klin rehabilitacyjny 120x60x40 cm

Najpopularniejsze rodzaje kształtek rehabilitacyjnych

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kształtek rehabilitacyjnych. Różnią się one od siebie wielkością, kolorem oraz formą. Dzięki temu stwarzają ogromne możliwości ich wykorzystania.

Wałki rehabilitacyjne

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tych przyrządów rehabilitacyjnych są wałki. W ich wnętrzu znajduje się miękka oraz bardzo lekka pianka poliuretanowa. Tego rodzaju kształtki doskonale sprawdzają się jako wygodna i stabilna podpórka pod głowę podczas różnego rodzaju zabiegów i zajęć. Można je wykorzystać także wtedy, gdy niezbędne jest lekkie uniesienie kończyn dolnych pacjenta. Występują one w różnych rozmiarach i kolorach.

Kształtki w formie półwalca to wałki przecięte wzdłuż. Dzięki temu, że z jednej strony są one zupełnie płaskie, to można je ułożyć bez obaw o to, że stoczą się podczas zabiegu. Doskonale sprawdzają się jako oparcie na głowę, całe nogi lub kolana. Szczególnym rodzajem półwałka jest wersja lędźwiowa. Przynosi ona ulgę temu odcinkowi kręgosłupa, który jest najbardziej narażony na przeciążenia. Taka kształtka może być stosowana również przez osoby pracujące za biurkiem lub wykonujące zawód kierowcy. Pozycja siedząca jest bardzo niekorzystna dla kręgosłupa i może skutkować bólem oraz poważnymi problemami ze zdrowiem. Półwałek lędźwiowy można umieścić na krześle lub fotelu w samochodzie i zapewnić swoim plecom ogromną ulgę.

Kliny do rehabilitacji

To kolejny popularny rodzaj kształtek. Jak sama nazwa wskazuje, przypominają one swoją formą walce. Podobnie, jak inne kształtki, także te akcesoria wypełnione są lekką i wytrzymałą pianką. Z powodzeniem można je zastosować podczas masażu czy zabiegów rehabilitacyjnych, szczególnie jako podpórka na kończyny dolne.

Klin ortopedyczny jest natomiast podpórką, która wyróżnia się ściętą formą. Można położyć ją na siedzisko, co pomaga zachować odpowiednią pozycję na krześle czy fotelu. Odciąża kręgosłup, podobnie jak wspomniany już półwałek lędźwiowy.

Kostka rehabilitacyjna 25x25x10 cm

Kostka rehabilitacyjna 25x25x10 cm

Kostki rehabilitacyjne

Kształtki te swoim wyglądem przypominają dużą kostkę. Mogą mieć różne wymiary. Są one dostępne zarówno w formie kwadratów, jak i prostokątów. Wykorzystuje się je jako praktyczne podpórki, a także atrakcyjne akcesoria do ćwiczeń. Duże kostki można stosować jako siedziska. Dzięki temu, że można kupić je w wielu kolorach, świetnie sprawdzają się także podczas zajęć z dziećmi.

Jak prawidłowo dbać o kształtki rehabilitacyjne?

Podczas stosowania kształtek rehabilitacyjnych ogromne znaczenie ma prawidłowa ich dezynfekcja i czyszczenie. Dzięki temu, że są one zrobione z materiału skóropodobnego, to bardzo łatwo jest usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku akcesoriów używanych podczas zajęć z dziećmi. Jednocześnie tkanina ta jest odporna na środki dezynfekujące i czyszczące. Bez obaw można więc systematycznie ich używać do oczyszczania powierzchni. Regularnie czyszczone i dezynfekowane kształtki rehabilitacyjne posłużą przez długi czas bez zarzutu.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium