Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Sprzęt rehabilitacyjny dla dziecka z wadą kręgosłupa

0
Sprzęt rehabilitacyjny dla dziecka z wadą kręgosłupa

Wady kręgosłupa - niezależnie którego odcinka - są dość częstym problemem, z którym zmagają się dzieci i ich rodzice. Wady wrodzone, nabyte, spowodowane chorobą lub urazem, są diagnozowane we wczesnych latach życia, jednak niekiedy problemy z kręgosłupem pojawiają się dopiero w okresie dorastania. Dzieci mogą mieć trudności z poruszaniem się, z wykonywaniem niektórych czynności. Aktywność fizyczna może sprawiać im ból.

Po uzyskaniu diagnozy od specjalisty, rodzice są zobowiązani zapisać dziecko na gimnastykę korekcyjną lub na zajęcia rehabilitacyjne do specjalnej placówki. Aby wyleczyć lub zminimalizować wadę kręgosłupa u dziecka, często konieczna jest długa i regularna rehabilitacja. Jak może wyglądać rehabilitacja dzieci i jakie sprzęty medyczne są wykorzystywane podczas zajęć?

Jakie akcesoria są najlepsze do rehabilitowania dzieci z chorym kręgosłupem?

Stół do terapii Bobath i Vojty

Pierwszym, podstawowym elementem wyposażenia gabinetu rehabilitanta/ fizjoterapeuty, jest stół rehabilitacyjny do terapii Bobath i Vojty. Stół taki może wytrzymać nawet 160 kilogramów, a w niektórych przypadkach nawet i 200. Jest to mebel o solidnej i trwałej konstrukcji, który można regulować za pomocą mechanizmu elektrycznego. Szerokość stołu może wynosić od 80 do 120 cm, a element leża wypełniony jest miękką pianką. Stół rehabilitacyjny do terapii Bobath i Vojty może posiadać także koła jezdne oraz wieszak na ręcznik papierowy.

Rehabilitacja dziecka w wieku przedszkolnym czy nastoletnim może skupiać się na innych rodzajach aktywności. Duży wpływ na typ rehabilitacji ma nie tylko wiek dziecka, ale i rodzaj wady, jej natężenie oraz to, czy wada powstała na skutek urazu czy jest wadą wrodzoną.

Stół rehabilitacyjny do terapii BOBATH I VOJTY SS-E05     Stół do terapii Bobath i Vojty C5914H z regulacją oparcia

Trapez do ćwiczeń

Często wykorzystywany podczas integracji sensorycznej, trapez do ćwiczeń jest niepozornym, lecz istotnym elementem służącym do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Przyrząd ten ma za zadanie poprawić napięcie mięśniowe. Trapezy do ćwiczeń są wykonywane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów.

Trapez do ćwiczeń SI

Wałki rehabilitacyjne

Podczas terapii dzieci z wadami kręgosłupa, często stosuje się wałki rehabilitacyjne o różnych wymiarach. Składają się one z pianki poliuretanowej, a powierzchnię pokrywa materiał odpornym na częstą eksploatację. Dzięki nim, dzieci mogą wykonywać przeróżne ćwiczenia poprawiające kondycję i stan mięśni, w tym mięśni kręgosłupa. Wałki stanowią niezbędny element wyposażenia gabinetu do rehabilitacji. Są często dodatkowym wyposażeniem stołów rehabilitacyjnych oraz łóżek i stołów do masażu.

Wałki rehabilitacyjne 25x100 cm

Suchy basen

W ośrodkach rehabilitacyjnych często można spotkać suche baseny wypełnione miękkimi piłeczkami. Produkt ten jest nieodłącznym elementem integracji sensorycznej i rehabilitacji aktywnej dzieci. W zależności od potrzeb i od wielkości ośrodka lub gabinetu rehabilitacyjnego, można dopasować rozmiar basenu. Do procesu produkcyjnego wykorzystano bezpieczną piankę poliuretanową oraz łatwozmywalną skórę ekologiczną.

Suchy basen z matą podłogową 200x200x50 cm

Półwałki rehabilitacyjne

Popularne kształtki do rehabilitacji są dostępne w różnych rozmiarach. Podobnie jak wałki rehabilitacyjne, półwałki często znajdują się w gabinetach rehabilitacyjnych. Służą one do wykonywania ćwiczeń w ramach terapii i stanowią doposażenie łóżka/ stołu do masażu oraz stołu rehabilitacyjnego.

Półwałki rehabilitacyjne 60x40x20 xm

Kliny rehabilitacyjne

Ten element rehabilitacji może być z powodzeniem stosowany podczas terapii dzieci z wadami kręgosłupa, a także w salach gimnastycznych i placówkach medycznych. Kliny są wypełnione pianką poliuretanową, która nie zmienia swojego kształtu pod wpływem nacisku lub pod ciężarem pacjenta. Materiał zewnętrzny można łatwo utrzymać w czystości; jest on również odporny na długie i intensywne użytkowanie.

Klin rehabilitacyjny 120x60x40 cm

Deskorolka do ćwiczeń

Deskorolka podczas rehabilitacji kręgosłupa u dzieci ma za zadanie wykształcić prawidłowe poczucie równowagi. Dziecko, ćwicząc na deskorolce, może jednocześnie dobrze się bawić i ćwiczyć stojąc, leżąc lub siedząc.

Powyżej wymienione przęty mogą zmniejszyć ból i zapobiec rozwojowi wady. Formy terapii dzieci z zastosowaniem deskorolki, suchego basenu lub miękkich wałków, może zachęcić dziecko do regularnych ćwiczeń.

Deskorolka do ćwiczeń SI

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium