Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Jak wybrać najlepszy sprzęt do rehabilitacji dla dzieci?

0
Jak wybrać najlepszy sprzęt do rehabilitacji dla dzieci?

Rehabilitacja to postępowanie służące przywrócenie osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie sprawności niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Ma na celu rozwiązanie podstawowych problemów człowieka, w tym odczuwanego przez niego bólu. Zapotrzebowanie na zabiegi rehabilitacyjne może wystąpić na każdym etapie życia. Często pojawia się już w wieku dziecięcym. Korzysta wtedy ze specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji dla dzieci.

Z jakimi problemami zazwyczaj zmagają się dzieci?

Do problemów, z jakimi zazwyczaj zmagają się dzieci, należą przede wszystkim:

 • zaburzenia funkcji motorycznych na skutek odniesionych urazów,
 • wady postawy,
 • skolioza,
 • płaskostopie,
 • koślawość stóp i kolan,
 • zaburzenia w rozwoju psychoruchowym,
 • wrodzony kręcz szyi,
 • wrodzone zwichnięcie biodra,
 • dziecięce porażenie mózgowe,
 • postępujące choroby nerwowo-mięśniowe,
 • rdzeniowy zanik mięśni,
 • choroby i schorzenia genetyczne, takie jak na przykład zespół Downa.

Rehabilitacja tych schorzeń wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu, dostosowanego do potrzeb małych pacjentów.

Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Mini

 

Sprzęty przydatne w rehabilitacji dzieci

W rehabilitacji dzieci przydatne są różnorodne sprzęty. Są to przede wszystkim stoły i łóżka rehabilitacyjne, kształtki i bryły, suchy basen, miękka podłoga, pufy sako oraz sprzęt do integracji sensorycznej.

 • Stół rehabilitacyjny to podstawowe wyposażenie gabinetu rehabilitanta dziecięcego. Przeznaczony jest do wykonywania terapii manualnych – masażu, fizjoterapii i terapii punktów spustowych. Stół rehabilitacyjny dla dziecka powinien być stabilny, szeroki i mieć odpowiedni udźwig. Ważne jest również, by posiadał różne opcje sterowania. W rehabilitacji dzieci z zaburzeniami neurologicznymi często wykorzystywane są stoły rehabilitacyjne Bobath i Vojty.
 • Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci przydatne jest przede wszystkim w sytuacji, gdy dziecko uległo wypadkowi i zostało tymczasowo unieruchomione. Sprzęt tego typu posiada różnorodne funkcje, które umożliwiają bezpieczne przejście okresu rekonwalescencji. Łóżko rehabilitacyjne sprawdza się także w momencie, gdy dziecko cierpi z powodu trwałej niepełnosprawności. Dzięki odpowiedniej budowie i wyprofilowaniu pobyt w łóżku pediatrycznym jest komfortowy zarówno dla dziecka, jak i dla jego opiekuna.
 • Kształtki i bryły rehabilitacyjne umożliwiają dokładniejsze wykonanie niektórych ćwiczeń. Stanowią również doskonałe uzupełnienie stołów i łóżek do masażu i zapewniają leżącemu pacjentowi większy komfort. Kształtki rehabilitacyjne dla dzieci występują w różnych kształtach i rozmiarach. Ich głównym celem jest usprawnienie procesu rehabilitacji.
 • Suche baseny powstają z pianki poliuretanowej i zostają wypełnione piłeczkami. Są niezwykle przydatne podczas rehabilitacji oraz integracji sensorycznej. Pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny oraz poznawczy dziecka. Wykorzystywane są w celu poprawy zręczności i zdolności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności oceny odległości. Zabawa z piłkami w basenie pozwala również dziecku ocenić własną siłę.
 • Miękkie podłogi dla dzieci zapewniają dziecku ochronę przed upadkiem oraz zimnem emanującym z zimnych paneli lub kafelków. Są dobrym rozwiązaniem przy ćwiczeniach na kręgosłup. Dostępne są również modele dydaktyczne podłóg dla dzieci, umożliwiające łączenie rehabilitacji z zabawą, dzięki którym łatwiej o aktywizację małego pacjenta.
 • Pufy sako to specjalny rodzaj siedziska, na którym dziecko może się wygodnie ułożyć, a ponadto także ćwiczyć prawidłową postawę ciała i nie obciążać kręgosłupa.

U dzieci, u których rozpoznano zaburzenia integracji sensorycznej, do rehabilitacji warto zastosować również takie akcesoria, jak poduszki, półkule, pierścienie oraz piłki w różnych rozmiarach i woreczki z piaskiem.

 Stół rehabilitacyjny elektryczny SP-E05 do terapii Bobath i Vojty

Stół rehabilitacyjny elektryczny SP-E05 do terapii Bobath i Vojty

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu do rehabilitacji dla dzieci?

Podczas wyboru sprzętu do rehabilitacji dla dzieci należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, wytrzymałość na ślady użytkowania oraz łatwość utrzymania w czystości. Warto również pamiętać, że urządzenia tego typu przydają się nie tylko w trakcie ćwiczeń leczniczych, lecz także do diagnostyki różnorodnych zaburzeń. Sprzęt do rehabilitacji dla dzieci dostępny jest w różnych kolorach. Dobrze mieć to na uwadze i wykorzystać ten fakt w terapii. Dzieci lubią bowiem barwne miejsca i znacznie łatwiej jest je zaktywizować w kolorowym środowisku, które kojarzy im się z placem zabaw.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium