Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Elektryczne fotele ginekologiczne - na czym polega ich fenomen?

0
Elektryczne fotele ginekologiczne - na czym polega ich fenomen?

Fotel jest podstawowym elementem wyposażenia, jakie znajduje się w gabinecie ginekologicznym. Obecnie, na rynku mebli medycznych szeroki wybór pozwala lekarzom wybrać meble maksymalnie dopasowane do gabinetu pod każdym względem.

Fotel ginekologiczny musi przede wszystkim pasować do wymiarów gabinetu, by umożliwiać sprawne wykonanie badania lub zabiegu – oraz – żeby zapewnić maksymalny komfort pacjentce.

Dziś, dzięki postępom w nauce, branża medyczna jest w stanie zaoferować meble w pełni sterylne, bezpieczne i stabilne. Dodatkowo – biorąc pod uwagę, jak wysokie wymagania są nakładane na producentów wyposażenia medycznego – meble medyczne w XXI wieku odznaczają się najwyższą klasą.

Certyfikowane meble i wyposażenie jest dostępne u zagranicznych i polskich producentów.

Elektryczny stół ginekologiczny HIGH SPEED - model C5981

W przypadku foteli ginekologicznych, warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w układ elektryczny.

Ginekologia jest dziedziną medycyny, której wizyty i badania mogą być szczególnie stresujące nie tylko dla młodych pacjentek. Dlatego tak wielkie znaczenie ma odpowiednie wyposażenie gabinetu. Elektryczne fotele ginekologiczne zapewniają zarówno komfort i bezpieczeństwo pacjentce, jak i sprawne i wygodne wykonanie badania lub zabiegu dla lekarza.

Elektryczny fotel ginekologiczny FG-K01

Elektryczny a podstawowy fotel

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że z roku na rok zwiększa się popularność foteli ginekologicznych, sterowanych elektrycznie. Fotele, które posiadają elektryczną regulację wysokości, oparcia oraz siedziska, są prostsze w obsłudze. Tego typu fotel sprawdzi się nawet w gabinecie o niewielkich wymiarach. Za pomocą pilota, można dowolnie regulować elementy fotela – lekarz nie musi samodzielnie, ręcznie ustawiać właściwego kąta, co przekłada się na czas trwania wizyty. Poza tym, manualna regulacja fotela ginekologicznego na którym siedzi/ leży pacjentka, znacznie obniża komfort badania lub zabiegu.

Fotel ginekologiczny elektryczny z obudową JFG 4 O

Cechy szczególne elektrycznego fotela ginekologicznego

Fotele ginekologiczne wyposażone w układ elektryczny, umożliwiają regulację elementów leża lub są w pełni zautomatyzowane, co ułatwia pracę lekarzowi. Elementy foteli można ustawiać pod dowolnym kątem, najczęściej we wszystkich płaszczyznach. W zależności od modelu, możliwe jest doposażenie fotela w system jezdny, uchwyty na ręczniki papierowe czy podłokietniki i inne elementy. Dodatkowo, fotel elektryczny zapewnia stabilność i wytrzymałość. Konstrukcja może wytrzymać udźwig od 150 nawet do 200 kg.

Stelaż foteli najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej, a cała konstrukcja pokrywana jest powłoką proszkową odporną na czynniki pogodowe, zarysowania czy osiadanie bakterii i działanie chemii dezynfekującej. Tapicerka z kolei posiada znikomą liczbę szwów, co zapobiega zagnieżdżaniu się wirusów i mutagenów w budowie fotela. Mebel taki jest bardzo prosty w utrzymaniu w czystości.

Fotel ginekologiczny elektryczny JFG 3

Elektryczne fotele a podstawowe

Warto zauważyć, że podstawowe fotele ginekologiczne również posiadają szereg zalet i będą się świetnie nadawać do większych gabinetów. Niekiedy fotela nie trzeba regulować, gdyż jego ustawienie odpowiada znacznej części pacjentek. Niemniej jednak, elektryczne fotele ginekologiczne są nowoczesnym trendem w branży medycznej i coraz częściej można się z nimi spotkać nie tylko w prywatnych gabinetach.

W sklepie internetowym X-REH mogą Państwo wybrać model fotela ginekologicznego sterowanego elektrycznie. W katalogu produktów znajduje się fotel, którego regulacja odbywa się za pomocą ramy, co pozwala na szybkie i sprawne ustawienie fotela w pozycji leżącej. Modele składają się z dwóch lub trzech części, niektóre posiadają oparcie na głowę, podłokietniki, podkolanniki czy podnóżki. Możliwe jest dopasowanie szerokości leża, barwy tapicerki oraz koloru konstrukcji. Oferujemy jedynie najlepszy, wysokiej klasy sprzęt od sprawdzonych producentów takich jak JUVENTAS, WSTECH czy ECOPOSTURAL.

Fotel elektryczny z elektryczną regulacją - C3565

Zapraszamy do szerszego zapoznania się z ofertą naszych stołów ginekologicznych.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium