Meble rehabilitacyjne projektowane są z myślą o podniesieniu standardu, funkcjonalności oraz wygody w gabinetach. Elektryczne meble rehabilitacyjne to nowość w przemyśle medycznym. Przemyślane konstrukcje, wykorzystanie nowoczesnych komponentów i odkryć naukowych sprawia, że elektryczne wyposażenie medyczne szybko zastępuje podstawowe i mniej efektywne meble. Dlaczego?
Jakie są rodzaje mebli rehabilitacyjnych, które można sterować elektrycznie?
Meble rehabilitacyjne to podstawowe wyposażenie w gabinetach prywatnych, przychodniach, szpitalach czy sanatoriach. Umożliwiają wykonanie zabiegów i pomoc pacjentom w powrocie do zdrowia. Elektrycznie sterowane meble medyczne stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby i wymagania zarówno pacjentów, jak i służby zdrowia. Jakie meble medyczne elektryczne warto mieć w gabinecie?
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne
Profesjonalne, elektryczne łóżka rehabilitacyjne sprawdzą się nie tylko w gabinetach i salach zabiegowych, ale także w prywatnych domach. Ułatwiają codziennie funkcjonowanie wielu osób po udarach, z ograniczoną możliwością poruszania się czy osób niepełnosprawnych. Regulacja wysokości za pomocą pilota pozwala na dopasowanie do wzrostu lub chęci wykonania danej czynności. Przykładowo inną wysokość łóżka można ustawić w przypadku przesiadania się na wózek, a inną podczas wstawania z łóżka na nogi.
Łóżko rehabilitacyjne Taurus Low Lux z leżem drewnianym
Fotele medyczne elektryczne
Ograniczona ruchliwość to nie jedyny powód, dla którego elektryczne meble medyczne doskonale sprawdzą się w placówkach medycznych. Fotele elektrycznie regulowane za pomocą silników ułatwiają wykonanie zabiegów dla osób po urazach, ale także zapewniają niebywałą wygodę dla rehabilitanta. Niektóre modele foteli elektrycznych można ustawić nawet w pozycji leżanki, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność i możliwości wykorzystania.
Kolumnowy fotel do dializ z pełną elektryczną regulacją
Stoły medyczne elektryczne
Wielosekcyjne stoły zabiegowe i rehabilitacyjne z regulowanym podnóżkiem, bocznymi półkami czy regulacją wysokości oparcia to komfortowe meble medyczne, które nadadzą się do wykonania wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych, ale także do przewozu i transportu pacjentów, zapewniając wygodę i funkcjonalność wszędzie, gdzie się znajdą.
Stół rehabilitacyjny elektryczny 2 sekcyjny
Elektryczne meble rehabilitacyjne - zalety
Korzystanie z urządzeń elektrycznych ma wiele zalet. Najważniejsze jest jednak to, aby rozwój elektryczności wykorzystać mądrze. Meble rehabilitacyjne sterowane elektrycznie nie tylko zapewniają najwyższy standard usługi, ale także niebywałą funkcjonalność. Dlaczego warto zdecydować się na wyposażenie gabinetu w elektryczne łóżka, fotele czy stoły?
- podniesienie komfortu użytkowania
Wysoka skuteczność elektrycznie sterowanych mebli medycznych sprawia, że zarówno rehabilitanci, jak i pacjenci czują się komfortowo w gabinecie oraz podczas zabiegu. Meble bez możliwości regulacji lub z regulacją manualną często wymagają wykonania ciężkich manewrów, np. podniesienia ciała schorowanej osoby i ułożenie w innej pozycji. Nie każdy dotyk jest przyjemny dla pacjenta, a tym bardziej niektóre ruchy nie są wygodne dla rehabilitanta. Sterowanie pilotem to wybawienie dla każdego.
- lepsza komunikacja między personelem a pacjentem
W gabinecie, w którym korzysta się z mebli medycznych sterowanych elektrycznie łatwiej nawiązać komunikację z pacjentem. Manualne regulowanie mebli często powoduje, że trzeba obejść stół, stanąć za pacjentem lub kucnąć pod niego. Dzięki elektryczności rehabilitant może cały czas rozmawiać z pacjentem i stać do niego przodem, a jednocześnie idealnie dopasować postawę do potrzeb danego zabiegu czy stanu zdrowia pacjenta.
- oszczędność czasu
Skrócenie czasu potrzebnego na dopasowanie mebla medycznego do zabiegu to jedna z głównych i najważniejszych zalet, jakie zapewniają elektryczne meble medyczne. Elektrycznie sterowane urządzenia pozwalają na automatyczne wykonanie różnych ruchów mebli, które byłyby konieczne do wykonania ręcznie. Dzięki temu czas przewidziany na jednego pacjenta można skrócić do niezbędnego minimum, ale wykorzystać go maksymalnie.
- troska o zdrowie personelu medycznego
Fizjoterapeuci, rehabilitanci czy pielęgniarki to osoby, które są narażone na wiele zagrożeń związanych z nadwyrężeniem kręgosłupa i mięśni. Elektryczność i automatyczna regulacja umożliwiają odciążenie pracowników z konieczności wykonania wielu męczących ruchów, dzięki czemu dłużej zachowują siłę i mogą lepiej pomóc swoim pacjentom. Brak konieczności dźwigania pacjentów doceni każdy pracownik służby zdrowia.
- brak niepotrzebnych dźwięków
Wybór elektrycznych mebli medycznych do gabinetu zabiegowego umożliwia eliminację drażniących przekazów, szumów czy pisków, wydobywanych często przez słabej jakości meble podczas zmiany pozycji. Meble do rehabilitacji sterowane elektrycznie działają bez zakłócania spokoju innym.
- wielofunkcyjność
Elektryczne meble medyczne często mogą łączyć wiele funkcji jednocześnie, dlatego sprawdzą się w wielu salonach i gabinetach.
- lepsza jakość wykonanej usługi
Wybranie optymalnego poziomu mebla, ułożenie ciała pacjenta idealnie do potrzeb czy dopasowanie wysokości do wzrostu rehabilitanta, jest możliwe z ograniczeniem niekomfortowego dotyku i zmęczenia pracowników. Dzięki temu zabiegi są wykonywane kompleksowo, a gabinet może się poszczycić wykonywaniem usług na wysokim poziomie, i pozytywnymi opiniami.
Zapraszamy do pełnego zapoznania się z ofertą mebli rehabilitacyjnych w X-REH.