Kozetka do masażu - warto wybrać elektryczną?

0
Kozetka do masażu - warto wybrać elektryczną?

Wygodny stół rehabilitacyjny do gabinetu, kozetka czy leżanka elektryczna to sprzęty, które podnoszą standard świadczenia usług medycznych oraz zapewniają większy komfort pracy pracownikom służby zdrowia. Kozetki elektryczne do idealne stoły do masażu i rehabilitacji, ale także terapii manualnej i Bobath i Vojty. 

Kozetki elektryczne - zalety

Zaawansowane sprzęty rehabilitacyjne ułatwiają leczenie i rehabilitację osób chorych. Skutecznie i łatwo dopasowują się do potrzeb placówki i pacjentów, dlatego sprzęty elektryczny pojawiają się w dobrze wyposażonych gabinetach coraz częściej. Kozetki to meble na których bada się pacjentów. Mogą się znaleźć także na świetlicach czy korytarzach, a także w gabinetach zabiegowych, gdzie wykonuje się zabiegi diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne. Elektryczne sterowanie i specjalnie przygotowane oprzyrządowanie zwiększa funkcjonalność mebla, który pozwala na skuteczne leczenie.

  • większa funkcjonalność

Kozetki elektryczne posiadają więcej funkcji niż tradycyjne rozwiązania. Są udoskonalane tak, aby mechanizmy elektryczne i różne zdobycze technologiczne ułatwiały obsługę mebli medycznych, ale w taki sposób, aby zaawansowana technologia nie utrudniała pracy.

  • wyższy komfort pracy

Gabinety, w których znajdują się elektryczne kozetki, można uznać za doskonale przygotowane do świadczenia usług na najwyższych poziomie. Rehabilitanci czy fizjoterapeuci doceniają głównie takie zalety elektrycznych stołów medycznych, jak możliwość elektrycznej regulacji wysokości, która pozwala na sprawne i łatwe dostosowanie wysokości stołu z pacjentem do wygodnej pozycji. Dzięki temu rehabilitant może bez nadmiernego przeciążania swojego kręgosłupa lepiej pomóc, a pacjent nie odczuwać dyskomfortu.

  • regulacja różnych części leża bez użycia siły

Kozetki elektryczne można dopasować do zabiegu czy potrzeb pacjenta także pod względem ustawienia sekcji zagłówka, oparcia i nóg. W ten sposób możliwe jest rozszerzenie oferty ćwiczeń i wykonywanych zabiegów, które zdecydowanie łatwiej zrealizować, posiadając elektryczne kozetki do masażu.

Jakie są rodzaje kozetek elektrycznych?

Elektryczne kozetki można podzielić na kilka grup, które różnią się między sobą specyfiką. Przede wszystkim stoły rehabilitacyjne mogą różnić się ilością sekcji i części.

Kozetka może być 1 sekcyjna, 2 sekcyjna, 3 sekcyjna lub 4 sekcyjna. Każda z sekcji może się dodatkowo dzielić na wiele części. Im stół jest więcej sekcyjny i ma więcej części, tym jest bardziej mobilny i funkcjonalny. Co więcej, może różnić się regulacją sekcji. Wyróżnia się kozetki sterowane elektrycznie sekcją lędźwiową (Pivot), sekcją nóg (Fotel) oraz wszystkimi sekcjami. W zależności od potrzeb i upodobań do gabinetu można wybrać kozetki prostokątne lub krzyżowe. Typ konstrukcji wpływa na wygląd oraz na ergonomię mebla.

Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny

Stół rehabilitacyjny elektryczny 2-sekcyjny

Producenci kozetek elektrycznych

W naszym sklepie dbamy o ofertę, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób, które dostępne u nas elektryczne kozetki do masażu do głównie meble medyczne marki WSTECH oraz ECOPOSTURAL. Co je wyróżnia?

Stoły do masażu WSTECH umożliwiają przeprowadzenie wielu zabiegów rehabilitacyjnych, terapii manualnych oraz masażu. Posiadają certyfikaty oraz jawne karty charakterystyki komponentów używanych do produkcji mebli medycznych. Kozetki ECOPOSTURAL w efektywny i bezpieczny sposób pozwalają na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Firma projektuje i produkuje meble medyczne, dysponując doświadczonym zespołem badaczy zaangażowanych w badania, rozwój i innowacje.

Kryteria wyboru kozetek elektrycznych

Najlepsze meble medyczne to takie, które są dopasowane do potrzeb placówki, gabinetu, pracy rehabilitanta, ale także potrzeb i oczekiwań pacjentów. Wybierając kozetki do masażu konieczne jest stworzenie planu i zbudowanie strategii, która pozwoli wyobrazić sobie potencjalnych przyszłych pacjentów. Stół do rehabilitacji musi być wytrzymały i łatwy w utrzymaniu higieny, ale musi także spełniać określone zasady bezpieczeństwa. Wybór kozetki elektrycznej należy poprzedzić wyłonieniem kryteriów, którymi są maksymalne obciążenie, zakres wysokości, szerokość blatu oraz zastosowanie. Dzięki temu w łatwy sposób uda się wybrać najlepszy stół do masażu, który sprawdzi się w danym gabinecie.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium