Stół zabiegowy elektryczny - możliwości personalizacji wyposażenia

0
Stół zabiegowy elektryczny - możliwości personalizacji wyposażenia

Klasyczna kozetka lekarska stanowi podstawowe wyposażenie praktycznie każdego gabinetu. Wykonywane są na niej zarówno badania, jak i niektóre zabiegi medyczne. Zdarza się jednak, że warto postawić na wyrób umożliwiający odciążenie kręgosłupa osoby pracującej przy leżance, a także ułatwiający spersonalizowanie go do potrzeb zarówno lekarza, jak i pacjenta. Dlaczego warto wybrać kozetkę elektryczną?

Jakie funkcje posiada stół zabiegowy elektryczny?

Najważniejszą funkcją stołu z napędem elektrycznym jest możliwość regulacji wysokości do dogodnego poziomu, co ułatwia pracę nie tylko lekarzom i pielęgniarkom, lecz także pacjentom z różnymi dolegliwościami i niepełnosprawnościami, utrudniającymi poruszanie się. Możliwość zmiany wysokości stołu przynosi odczuwalną ulgę przy pracy trwającej kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin na dobę.

Podstawowe wyposażenie stołu zabiegowego

W ramach standardowego wyposażenia stołu oferujemy:

 • wygodną regulację za pomocą pilota ręcznego,
 • euroszyny do mocowania akcesoriów,
 • możliwość wyboru szerokości leża i rodzaju zagłówka,
 • dostęp do kolorów tapicerki z palety standardowej,
 • możliwość wyboru koloru konstrukcji – może ona być biała, szara lub antracytowa.

Zaopatrzenie gabinetu w chociażby podstawowy model elektrycznego stołu zabiegowego ma dużo plusów. Wiele osób odwiedzających gabinety medyczne może mieć problem z ułożeniem się na klasycznej kozetce, dlatego też możliwość obniżenia jej w celu łatwiejszego wejścia i zmniejszenia ryzyka upadku jest nieocenioną pomocą.

Stół zabiegowy elektryczny C5556 z regulowanym podnóżkiem i podłokietnikami

Stół zabiegowy elektryczny C5556 z regulowanym podnóżkiem i podłokietnikami

Czym są euroszyny?

Jeśli zdecydujesz się na rozbudowaną wersję elektrycznego stołu zabiegowego, wówczas warto wiedzieć, jakie jest w tym przypadku zastosowanie euroszyn. Euroszyna jest po prostu listwą mocującą, dedykowaną do przymocowania do niej elementów rozszerzających funkcjonalność stołu. Plusem euroszyn jest również to, że są one zastosowane już w wersji podstawowej, a jeśli zechcesz zamocować ich więcej, również nie będzie z tym najmniejszego kłopotu.

W co można dodatkowo wyposażyć kozetkę elektryczną?

Dodatkowe wyposażenie przy elektrycznym stole zabiegowym będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. W naszym sklepie oferujemy elementy takie, jak:

 • dodatkowy pilot nożny,
 • wygodne wieszaki na podkłady i kroplówkę,
 • praktyczny system jezdny,
 • podłokietniki i uchwyty rąk,
 • podpórka do wykonywania iniekcji,
 • stolik na narzędzia.

Stół zabiegowy w wersji rozszerzonej może być z powodzeniem przemieszczany w obrębie gabinetu, co może być przydatne podczas badań, zabiegów, a nawet w ramach przemeblowania w gabinecie. Wymienione udogodnienia będą sprzyjały również większemu komfortowi pacjenta, a tym samym łatwiej mu będzie uspokoić się przed zabiegiem.

Dlaczego warto wybrać stół zabiegowy elektryczny dopasowany do potrzeb i preferencji?

Atrakcyjny wybór kolorów tapicerki dla stołów zabiegowych pozwala dopasować mebel do stylu, jaki panuje w gabinecie – obecnie ma on duże znaczenie, zapewniając większy komfort psychicznym pacjentom, a także lekarzom, stanowiąc wizytówkę placówki i sygnalizując dbałość o odbiorcę i jego potrzeby. Zapewniamy możliwość wybrania dowolnego koloru tapicerki spośród dostępnej palety barw, a także dopasowania wielkości stołu, aby korzystanie z niego we wnętrzu gabinetu było jak najbardziej komfortowe.

Stół zabiegowy elektryczny C3537 z regulowanym podnóżkiem

Stół zabiegowy elektryczny C3537 z regulowanym podnóżkiem

Kolorystyka stołu zabiegowego – jak duże ma znaczenie?

Znając choćby podstawy psychologii kolorów, doskonale wiemy już, że niektóre z nich działają w sposób uspokajający. To szczególnie ważne, by pacjent mógł poczuć swego rodzaju ukojenie w przyjemnie urządzonym wnętrzu, jako że stres związany z przeprowadzeniem badania, zabiegu lub strach przed diagnozą potrafi mocno wpłynąć na zdolność pacjenta do współpracy z lekarzem w gabinecie.

Warto nadmienić tutaj również placówki dla dzieci – tu wręcz konieczne są kolorowe akcenty, by dzieci czuły się przyjemniej i nabrały zaufania zarówno do placówki, jak i do lekarza. Żywe, wyraziste kolory mogą być też pojedynczym, pojawiającym się gdzieniegdzie akcentem, ożywiającym stonowane wnętrze. Kolory tego rodzaju znajdują się w szerokiej palecie typu Standard. Jeśli jednak zależy Ci na spokojniejszych, bardziej stonowanych barwach, koniecznie zobacz, co możemy Ci zaoferować w palecie Prestige.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium