Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Czym kierować się przy wyborze stołu ginekologicznego?

0
Czym kierować się przy wyborze stołu ginekologicznego?

Wybór fotela ginekologicznego to jeden z najważniejszych aspektów przy wyposażaniu gabinetu. Wykorzystywany jest on przy wykonywaniu wyjątkowo intymnych badań, dlatego też w poniższym tekście opisujemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przed ostatecznym zakupem.

Wybór fotela ginekologicznego – najważniejsze kryteria

Rodzaj materiału

Jest to jedna z pierwszych kwestii, jakie musimy przemyśleć przy wyborze najlepszego fotela. Zasiada na nim każdego dnia przynajmniej kilkanaście pacjentek, dlatego też powinien on być skonstruowany tak, by wyeliminować szczeliny sprzyjające osadzaniu się brudu i rozwojowi groźnych bakterii. Fotel ginekologiczny musi być dezynfekowany przed każdym kolejnym użyciem, warto więc zadbać o wybór materiału, który będzie w stanie znieść intensywne użytkowanie przez co najmniej kilka lat, nie tracąc przy tym na wyglądzie. Estetyka ma dzisiaj szczególne znaczenie i zaniedbany wygląd fotela będzie sygnałem, że prawdopodobnie nie zatroszczysz się również o komfort swoich pacjentek.

Wysokość fotela

Ze względu na odmienną specyfikę różnych rodzajów badań ginekologicznych, niezbędna jest możliwość regulacji wysokości. Przekłada się to na czas poświęcony na badania i zabiegi, a także komfort pacjentki oraz lekarza. Regulacja wysokości pozwoli zaoszczędzić również masę nerwów.

Fotel ginekologiczny - C4366

Fotel ginekologiczny - C4366

Sposoby regulacji fotela ginekologicznego

Wyróżniamy dwa główne rodzaje, obejmujące regulację hydrauliczną i elektryczną. Regulacja hydrauliczna występuje na ogół w tańszych modelach i ich zaletą jest m.in. możliwość ustawienia fotela w dowolnym miejscu w gabinecie, a także niezależność od energii elektrycznej, jakiej może czasem chwilowo zabraknąć.

Są jednak również zalety sterowania elektrycznego. Może ono odbywać się wygodnie za pomocą pilota, z wyeliminowaniem niewygodnych przeskoków, jakie występują przy regulacji klasycznej, a do tego fotele z napędem elektrycznym na ogół zaliczają się do wyższej klasy foteli ginekologicznych z bardziej rozbudowanymi funkcjami, umożliwiającymi zwiększenie zakresu wykonywanych w gabinecie zabiegów.

Możliwości regulowania

Są one obecnie bardzo szerokie, lecz przed zakupem fotela warto zastanowić się, jakie rodzaje badań i zabiegów mają być dostępne w gabinecie. W przypadku standardowych badań ginekologicznych niektóre funkcje będą zwyczajnie niepotrzebne, nie będzie zatem potrzeby przeznaczania budżetu na droższy model. Warto jednak zwrócić uwagę na podstawy w zakresie regulacji. Dotyczą one choćby możliwości regulacji oparcia i zagłówka, by umożliwić pacjentce zajęcie możliwie najwygodniejszej pozycji.

Wyposażenie dodatkowe

Ważnym aspektem mogą być np. podłokietniki, zapewniające pacjentce dużo większy komfort podczas przeprowadzania badań. Warto też zaopatrzyć się w model, na którym będzie znajdował się wieszak na papier. Przyjrzyj się też modelom z podnóżkiem, dzięki którym również podniesie się wygoda korzystania z fotela.

Fotel ginekologiczny - C3566

Fotel ginekologiczny z elektryczną reg. wysokości - C3566

Jak duże znaczenie ma komfort pacjentek podczas badań ginekologicznych?

  • Badanie u ginekologa to dla wielu kobiet powód do niemałego stresu i dyskomfortu psychicznego. Dlatego też tak ważne jest postaranie się o wygodny fotel ginekologiczny. Oczywiście jednak nie tylko fotel ma tutaj znaczenie. Liczy się również podejście i sposób przeprowadzania badania – z wyczuciem i braniem pod uwagę reakcji pacjentek, jako że strach może przekładać się na skurcze mięśni, utrudniające badanie oraz wywołujące uczucie bólu.
  • Znaczenie ma także zapewnienie kobiecie maksymalnej prywatności – badanie jest związane z obnażaniem się przed obcą osobą, do tego nierzadko płci przeciwnej. Jest to wystarczająco niekomfortowa sytuacja, w której prywatność i poczucie bezpieczeństwa stają się priorytetem. Zakup dobrej jakości fotela ginekologicznego daje możliwość ustawienia go w taki sposób, by zapewnić pacjentce jak największy komfort badania, możliwie najbardziej je skrócić i nie narażać jej na niedogodności związane z niewygodną pozycją.

W naszym sklepie medycznym znajdziesz szeroki wybór foteli ginekologicznych, jakie będą mogły Ci służyć nawet przy bardziej zaawansowanych zabiegach, które planujesz przeprowadzać w swoim gabinecie. Do tego całość wizyty ma szansę odbywać się w wygodnych, nowoczesnych warunkach, jakimi mogą pochwalić się najlepsze gabinety w kraju.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium