Jaki fotel ginekologiczny wybrać?

0
Jaki fotel ginekologiczny wybrać?

Czym kierować się przy wyborze fotela ginekologicznego? Jak wybrać fotel ginekologiczny? Kiedy już wiemy, że chcemy zakupić fotel ginekologiczny, musimy zadać sobie kilka podstawowych pytań które umożliwią nam wybór najlepszego stołu lub fotela ginekologicznego. W tym celu najlepiej wygodnie usiąść we własnym fotelu (niekoniecznie ginekologicznym) i przeczytać niniejszy poradnik dotyczący wyboru fotela ginekologicznego. Warto na chwilę zatrzymać się porozmyślać a w razie konieczności skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą państwu dokonać najlepszego wyboru.

Pierwsze pytanie które powinniśmy sobie zadać to: jaki rodzaj wysokości regulacji fotela ginekologicznego będzie najodpowiedniejszy?

 1. Czy w ogóle potrzebujemy regulacji wysokości fotela ginekologicznego być może stała wysokość będzie wystarczająca do państwa gabinetu ginekologicznego https://www.x-reh.pl/Fotel-ginekologiczny-manualny-z-regulacja-oparcia-FG-S01.html
 2. Czy zależy nam na mobilności i niezależności od energii elektrycznej w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie fotel ginekologiczny z hydrauliczną regulacją wysokości https://www.x-reh.pl/Fotel-ginekologiczny-z-hydrauliczna-reg.-wysokosci-i-podlokietnikami-hydrauliczna-regulacja-oparcia-i-siedziska-C3765.html
 3. Najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku foteli ginekologiczny są fotele z elektryczną regulacją wysokości. W naszej ofercie posiadamy stoły ze standardową szybkością regulacji ale także stoły z szybkim siłownikiem elektrycznym HIGH SPEED, które pozwolą zaoszczędzić państwa cenny czas na regulacji wysokości fotela https://www.x-reh.pl/Fotel-ginekologiczny-z-hydrauliczna-reg.-wysokosci-i-podlokietnikami-hydrauliczna-regulacja-oparcia-i-siedziska-C3765.html

Fotele ginekologiczne został wysokością bez regulacji wysokości są najbardziej budżetową opcją. Przypadku niektórych gabinetów ginekologicznych są wystarczające. Z pewnością możliwość regulacja wysokości fotela ginekologicznego zwiększa nie tylko możliwości w zakresie wykonania zabiegów ginekologicznych ale także znacząco poprawia komfort pracy ginekologa. W niektórych przypadkach wręcz umożliwia to wykonanie pewnych zabiegów ginekologicznych. W przypadku foteli ginekologicznych z regulacją wysokości mają państwo do wyboru trzy możliwości są to stoły z regulacją hydrauliczną, stoły z regulacją elektryczną oraz stoły z szybką regulacją elektryczną HIGH SPEED. Fotele ginekologiczne z hydrauliczną regulacją wysokości są funkcjonalne ze względu na swoją mobilność. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość pracy bez dostępu energii elektrycznej. Regulacja takich foteli ginekologicznych odbywa się za pomocą nożnego siłownika hydraulicznego.

Najpopularniejszym wyborem jest wyposażenie stanowiska ginekologicznego w fotel ginekologiczny z elektryczną regulacją wysokości. W przypadku takiego wyboru warto zastanowić się czy wystarczający będzie standardowy siłownik elektryczny czy też szybki siłownik elektryczny HIGH SPEED, który jest nawet dwa razy szybszy będzie lepszym wyborem. Czas to pieniądz a w przypadku szybkiej regulacji fotela ginekologicznego w każdym przypadku możemy zaoszczędzić nawet minutę na pojedynczej wizycie ginekologicznej. Pomnożenie minuty przez liczbę pacjentek pozwoli dokładnie obliczyć kwotę zaoszczędzonych pieniędzy w skali roku.

Drugie pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to do jakich badań ginekologicznych będzie służył fotel ginekologiczny?

 1. W przypadku zwykłego oglądania zewnętrznych narządów płciowych wystarczający będzie podstawowy fotel ginekologiczny.
 2. W przypadku badania polegającego na rozchylaniu warg sromowych i napinaniu mięśni brzucha celem zbadania nietrzymania moczu bądź obniżenia narządów płciowych, właściwy będzie fotel ginekologiczny wyposażony w podkolanniki oraz możliwości przechyłu do pozycji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga.
 3. W przypadku badania we wziernika przy zastosowaniu wzierników pochwowym oraz badania USG właściwy będzie również fotel wyposażony w podkolanniki oraz możliwość ustawienia pacjentki w pozycjach Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga.
 4. Podobnie gdy wykonuje się badanie dwuręczne zestawione istotna jest również możliwość regulacji fotela ginekologicznego w jak najszerszym zakresie. Podkolanniki oraz możliwość ustawienia fotela pozycjach Trendelenburga oraz anty -rendelenburga są również przydatne przy wykonywaniu tego rodzaju badania ginekologicznego.

Wyposażenie stanowiska ginekologicznego fotel ginekologiczny powinno brać pod uwagę rodzaj wykonywanych badań ginekologicznych. Jedynie podstawowe badania ginekologiczne nie wymagają posiadania rozbudowanego fotela ginekologicznego. Rozbudowane fotele ginekologiczne zapewniają nie tylko większy komfort pacjentki lecz pływają również na komfort pracy ginekologa. Pozwalają również na skrócenie czasu wizyty ginekologicznej. Histeroskopia diagnostyczna czyli wziernikowanie macicy jest przykładem badania ginekologicznego które wymaga odpowiedniego dostępu do pacjentki. W przypadku regularnego wykonywania kolposkopii i warto wybrać fotel ginekologiczny wyposażony w specjalny uchwyt do kolposkopu. Przy wyborze fotela ginekologicznego istotnym parametrem jest zakres regulacji oparcia siedziska podnóżka oraz podkolanników. Szeroki zakres regulacji fotela ginekologicznego pozwala zmniejszyć dyskomfort pacjentki podczas takich badań czy zabiegów jak wziernikowanie.

Trzecie bardzo ważne pytanie jakie należy sobie zadać podczas wyboru fotela ginekologicznego to rodzaj i jakość tapicerki.

 1. Kolor tapicerki stołu ginekologicznego warto dobrać pod kątem koloru całego gabinetu ginekologicznego.
 2. Warto wybrać tapicerkę której utrzymanie w czystości będzie łatwe.
 3. Warto zwrócić uwagę również na jakość wykończenia tapicerskich, w tym obszycia podkolanników.
  Tapicerka fotela ginekologicznego powinna być miękka i przyjemna dotyku a zarazem wytrzymała na eksploatację.

Tapicerka fotela ginekologicznego jest jednym z elementów świadczącym o jakości wykonania całego fotela. Pacjentki które przychodzą na pierwszą wizytę ginekologiczną szczególną uwagę zwracają na tapicerkę fotela ginekologicznego. Dzieje się tak dlatego że szczególną uwagę przywiązują do własnej wygody a wygodny fotel to dużej mierze miękka i przyjemna dla ciała tapicerka. Niebagatelne znaczenie ma również jakość wykończeń tapicerskich. Tapicerka fotela ginekologicznego nie powinna mieć jakichkolwiek wystających elementów ze względów bezpieczeństwa. Pacjentka nie powinna się o nic skaleczyć jak też i sam lekarz ginekolog. Mocowania tapicerskie powinny być bardzo dokładnie schowane. Obicie fotela ginekologicznego powinno też umożliwiać łatwe zachowanie czystości. Fotel ginekologiczny jest fotelem zabiegowym dlatego powinien odpowiadać wysokim wymaganiom wyrobów medycznych. Tapicerka powinna być łatwozmywalna i najlepiej antybakteryjna.

Czwarte pytanie, które powinniśmy sobie zadać: to czy potrzebujemy opcji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga w naszym fotelu ginekologicznym?

 1. Foteli ginekologicznych bez regulacji siedziska nie jesteśmy w stanie ustawić ani w pozycjach Trendelenburga ani też pozycji anty Trendelenburga. Brak tej pozycji uniemożliwia wykonanie niektórych badań oraz zabiegów.
 2. Niektóre fotele ginekologiczne posiadają możliwość ustawienia ich wyłącznie w pozycji Trendelenburga, a więc w pozycji w której głowa znajduje się poniżej poziomu powierzchni ciała.
 3. Najbardziej rozbudowaną opcją są fotele w których istnieje możliwość ustawienia zarówno pozycji Trendelenburga oraz pozycji anty-Trendelenburga, w której to dolna część ciała znajduje się poniżej powierzchni górnej części ciała.

Pozycja Trendelenburga jest często stosowana w zabiegach ginekologicznych. Ułatwia dostęp ginekologa do ciała pacjentki. W takiej pozycji miednica znajduje się powyżej górnej części ciała, co powoduje swobodniejszy do niej dostęp przez lekarza ginekologa. Niektóre zabiegi ginekologiczne dużo łatwiej wykonać w takiej pozycji. Nogi pacjentki podczas tak jakich badań ginekologicznych znajdują się zazwyczaj na podkolannikach, lub strzemionach. Niekiedy pozycja Trendelenburga stanowi swoistą alternatywę dla pozycji kolankowo-łokciowej. Pozycja anty-Trendelenburga jest ginekologii rzadziej stosowane niż pozycja Trendelenburga, jednak w sytuacji kiedy w swojej praktyce ginekologicznej korzystają również Państwo z takiej pozycji warto zwrócić uwagę na to żeby fotel ginekologiczny miał taką możliwość.

Piąte pytanie, które również jest istotne dla wyboru fotela ginekologicznego to wyposażenie w opcje dodatkowe?

 1. Istotnym elementem jest system jezdny, który umożliwia mobilność fotela ginekologicznego. Warto zwrócić uwagę na to czy system jezdny jest w wyposażeniu standardowym fotela.
 2. Kolejnym elementem są podłokietniki, które również zapewniają większy komfort pacjentce.
 3. Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie fotela ginekologicznego wieszak na papier, gdyż jest to przydatna opcja.
 4. Ważne wyposażeniem jest również podnóżek. Warto zwrócić uwagę na to czy fotel ginekologiczny posiada w standardowym wyposażeniu podnóżek oraz na sposób jego regulacji.

Powyższe elementy wpływają niewątpliwie na komfort używania fotela zarówno przez ginekologa jak również przez pacjentkę. Dokonując świadomego wyboru fotela ginekologicznego warto zwrócić uwagę czy fotel jest wyposażony w powyższe elementy. Odpowiednio wyposażone stanowisko ginekologiczne przyczynia się do zwiększenia sprawności przeprowadzonych badań i zabiegów ginekologicznych. Pozwala oszczędzić czas a także często nerwy.

Szóste pytanie, które należy sobie zadać to sposób finansowania zakupu. Spośród kilku możliwych opcji do wyboru warto wybrać tą najkorzystniejszą.

 1. Zakup za gotówkę. Taki zakup zawsze można potraktować jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. W zależności od kwoty zakupu odpis będzie albo całościowy albo też zakup będzie podlegał amortyzacji podatkowej.
 2. Leasing. Raty leasingowe będą kosztem prowadzonej działalności gospodarczej. W tym przypadku należy zastanowić się czy korzystniejsze będzie leasing finansowy czy leasing operacyjny.

Zakup za gotówkę jest czymś oczywistym, nie trzeba tego szerzej tłumaczyć. Jedyną kwestią związana z zakupem za gotówkę i potraktowaniem takiego zakupu jako koszt prowadzonej działalności gospodarczej, jest kwestia odpisania podatkowego całości kosztu lub jego amortyzację. W przypadku leasingu istotną kwestią jest sprawa formalności związanych z udzielenie leasingu. Bardzo często formalności leasingowe powodują że osoby zainteresowane leasingiem z niego rezygnują. Jest to dosyć niezrozumiałe, aby w dobie komputeryzacji sprawa udzielenia leasingu wymagała chociażby osobistego stawiennictwa w banku czy instytucji udzielającej leasingu. Skoro założenie rachunku bankowego nie wymaga nawet wizyty w banku, to niezrozumiałym jest dlaczego załatwienie formalności związanych z leasingiem nie mogło odbyć by się w domu, przed komputerem. Dlatego też współpracujemy z firmą Leaselink, innowacyjnym start-upem, który oferuje leasing online w 15 min za pośrednictwem Internetu. Warunki udzielenia leasingu nie różnią się od warunków oferowanych przez konkurencyjne, tradycyjne instytucje zajmujące się udzielanie leasingów. Czasem są nawet korzystniejsze, ponieważ ta Firma ma niższe koszty. Oczywiście zachęcamy państwa do porównania oferty leasingowych różnych instytucji aby wybrać tą najkorzystniejszą.

Siódme pytanie, które warto sobie zadać to wartość dodana do zakupu.

Wychodzimy z założenia że pieniądze nigdy nie powinny być jedynym, podstawowym celem do jakiego dąży firma. Przyjęliśmy turkusowy model organizacji naszej firmy, który polega na samozarządzaniu oraz realizacji celów takich jak najlepsze spełnienie oczekiwań klientów. Prowadząc firmę chcemy zrobić także coś dobrego dla społeczeństwa dlatego też dajemy klientom możliwość przekazania 2% wartości zamówienia dla Centrum Zdrowia Dziecka. Cena zakupu pozostaje wtedy taka sama dla klienta, a sama darowizna zostaje potwierdzona podziękowaniami Dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium