Blog kategorie

DOSTAWA Z MONTAŻEM 🔧dla łóżek rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

0
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

Obecnie jakość wyposażenia placówek medycznych odgrywa kluczową rolę w możliwości świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jednym z istotnych elementów umeblowania w gabinecie ginekologicznym jest fotel uroginekologiczny, który pełni nieocenioną pomoc w ginekologii czy położnictwie. Warto zatem bliżej poznać jego specyfikę. 

Czym są fotele uroginekologiczne?

Fotel ginekologiczny czy uroginekologiczny to podstawowe wyposażenie medyczne, które umożliwia przeprowadzenie badań oraz zabiegów z zakresu ginekologii. Mowa tutaj zarówno o rutynowej kontroli stanu narządów płciowych, jak i przeprowadzaniu cytologii, badań jamy brzusznej czy miednicy. Fotele wykorzystywane są także podczas diagnostyki oraz terapii. Umożliwiają również przeprowadzenie innych procedur medycznych, np. usuwanie polipów czy wykonanie biopsji. Stosowane są także do przeprowadzania badań prenatalnych. Ich przemyślana i odpowiednio wykonana konstrukcja przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pacjentek. Fotele stanowią najważniejsze urządzenie w gabinecie ginekologicznym. Kojarzone są głównie z badaniami ginekologicznymi, jednak wykorzystywane są także w urologii, gastroenterologii czy proktologii. 

Dlaczego warto zwracać uwagę na różne funkcje foteli uroginekologicznych? 

Fotel ginekologiczny to wyposażenie, które przede wszystkim musi być bezpieczne, wygodne i ergonomiczne. W zależności od indywidualnych preferencji oraz zapotrzebowania można zdecydować się na różne fotele uroginekologiczne. Poszczególne modele różnią się między sobą ilością zastosowanych funkcji. Do wyboru są:

  • fotele ginekologiczne elektryczne;
  • fotele ginekologiczne kolumnowe o stałej wysokości;
  • fotele ginekologiczne z elektryczną regulacją wysokości siedziska i oparcia

Fotel może posiadać także możliwość ustawienia w pozycji leżącej lub pozycji Trendelenburga i anty- Trendelenburga. Warto również przeanalizować dodatkowe wyposażenie, w którego skład wchodzi, np.: regulowane podparcie stóp, ochraniacz na podnóżek, miska ginekologiczna, wieszak na podkład papierowy na rolce, uchwyty rąk czy stojak na kroplówki. Istnieje także możliwość wyboru tapicerki z linii exclusive, dzięki czemu możliwa jest jeszcze większa personalizacja wyposażenia.

Jakie cechy i funkcje posiadają fotele uroginekologiczne?

Fotel uroginekologiczny, jak każde wyposażenie medyczne, musi spełniać szereg norm i restrykcji, aby mógł być wykorzystywany w gabinetach ginekologicznych. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pacjentom, jak również ergonomii i wygodnych warunków pracy lekarzom. Fotele uroginekologiczne cechują się wytrzymałością i stabilnością, co gwarantuje przyjęcie komfortowej pozycji. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia także sterylne warunki, dzięki bezszwowej tapicerce, która z jednej strony umożliwia szybką i prostą dezynfekcję, z drugiej zaś niweluje ryzyko gromadzenia się wszelkich drobnoustrojów. Fotele uroginekologiczne zapewniają optymalne warunki do przeprowadzania wszelkich procedur medycznych

Jakie są korzyści z użytkowania foteli uroginekologicznych w praktyce medycznej?

Zastosowanie foteli uroginekologicznych w praktyce medycznej ma wiele korzyści zarówno dla lekarzy, jak i pacjentek, należą do nich:

  • zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pacjentkom;
  • przyjęcie wygodnej pozycji podczas procedur medycznych;
  • ergonomia pracy lekarzy;
  • dogodne warunki do przeprowadzania wszelkich procedur medycznych;
  • możliwość precyzyjnego wykonania badań i zabiegów;
  • wielofunkcyjność;
  • niezawodność;
  • łatwość w utrzymaniu czystości.

Jakie są kluczowe funkcje foteli uroginekologicznych?

Każdy fotel uroginekologiczny powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów i posiadać stabilną oraz odpowiednio zabezpieczoną konstrukcję. Kluczowymi funkcjami będą: regulacja wysokości, kąta siedziska oraz oparcia. Umożliwia to optymalne ustawienie fotela względem potrzeb lekarza oraz pacjentki. Dodatkowo zapewnia komfortowe warunki podczas przeprowadzania procedur medycznych. Istotne jest także zastosowanie bezszwowej tapicerki, która gwarantuje łatwość czyszczenia, ponadto jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu nawet wieloletnia eksploatacja nie wpływa na jej barwę. Ważną funkcją będzie również możliwość konfiguracji fotela, m.in. poprzez zmianę jego ułożenia, np. do pozycji leżącej. 

5 najlepszych foteli uroginekologicznych 

Sklep internetowy z fotelami medycznymi X-REH oferuje szeroki wybór asortymentu, dedukowanego placówkom medycznym. W ofercie znajdują się także fotele uroginekologiczne. Oto 3 najlepsze modele, jakie oferuje sklep z wyposażeniem medycznym X-REH.

  1. Fotel ginekologiczny – C3565

To elektryczny 3-częsciowy model z podłokietnikami. Wyposażony został w elektryczną regulację wysokości, natomiast ustawienie oparcia i siedziska odbywa się przy pomocy sprężyny gazowej. Podłokietniki regulowane są we wszystkich płaszczyznach. Fotel ten jest prosty w obsłudze i niezwykle wytrzymały. Konstrukcja posiada wbudowany oraz zakryty system jezdny, który uruchamia się za pomocą dźwigni nożnej, podnosząc fotel ze stopek na kółka.

  1. Fotel ginekologiczny JFG 40

To elektryczny fotel ginekologiczny, który został wyposażony w 3 siłowniki elektryczne. Odpowiadają one za ustawienie wysokości, siedziska i oparcia. W standardzie znajduje się zdejmowany podnóżek, misa ginekologiczna, tapicerowany zagłówek, podkolanniki oraz obudowa oparcia. Można również zdecydować się na opcjonalne wyposażenie, czyli: wieszak na rolce, uchwyty rąk, stojak na kroplówki, pilot nożny – wersja LUX, tapicerkę winylową czy podnóżek z opcją regulacji.

  1. Fotel ginekologiczny JFG 6

To nowoczesne wyposażenie, które łączy w sobie innowacyjną konstrukcję z funkcjonalnością oraz wygodą. Model JFG 6 dostępny jest w dwóch wariantach: wersja podstawowa na stopkach oraz JFG 6 K wyposażona w kółka jezdne. Fotel posiada możliwość pełnej regulacji. 

  1. Stół uroginekologiczne C5981

To elektryczny stół ginekologiczny z trzyczęściową budową, oferujący szybką elektryczną regulację wysokości oraz regulację oparcia i siedziska za pomocą sprężyny gazowej. Stół wyposażony jest także w regulowane podkolanniki oraz kółka jezdne. Jego użytkowanie jest szczególnie korzystne przy niektórych procedurach, takich jak badania radiologiczne czy endoskopowe.

  1. Fotel ginekologiczny FG-K01

To elektrycznie regulowany fotel ginekologiczny z kolumnowym siłownikiem do regulacji wysokości oraz niezależnymi siłownikami elektrycznymi DEWERT do regulacji oparcia i siedziska. Fotel wyposażony jest w regulowane podkolanniki typu Goepel i wykonany jest z trwałego, estetycznego materiału ABS, co ułatwia utrzymanie czystości i dezynfekcję. Zabudowa tylnej części oparcia podkreśla estetyczny wygląd fotela.

Wskazówki dotyczące wyboru fotela ginekologicznego

Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na użyte materiały oraz ich odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników. Ważną kwestią będzie również zakres pełnej regulacji, co pozwala na optymalne ustawienie fotela. Istotne będzie standardowe, jak i opcjonalne wyposażenie, które znacząco wpływa na ergonomię pracy lekarzy. Nie bez znaczenia jest także ogólna prezencja, czyli wybór koloru tapicerki. 

Wybierając odpowiedni model fotela uroginekologicznego, należy uwzględnić przede wszystkim obustronne bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Z perspektywy lekarza ważne będzie także odpowiednie ułożenie fotela, jak również liczne opcje dodatkowe. Dokonując wyboru, warto zatem kierować się swoimi preferencjami. 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium