Materiały i technologie użyte w konstrukcji stołów zabiegowych

0
Materiały i technologie użyte w konstrukcji stołów zabiegowych

Wybierając odpowiedni stół do gabinetu lekarskiego, warto zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesny design, ale także na materiał, z którego został wykonany, a także na zastosowaną technologię, aby dany model był jak najbardziej funkcjonalny oraz dostosowany do potrzeb pacjenta oraz medyka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, który z nich warto wybrać?

Stół zabiegowy elektryczny kolumnowy

Ten 4-sekcyjny model zawierający kolumnową konstrukcję wyróżnia się pełną regulacją wszystkich sekcji. Dzięki wbudowanemu elektrycznemu siłownikowi można regulować stół w zależności od preferencji. Oprócz tego manewrować można także zagłówkiem przy pomocy ręcznego siłownika hydraulicznego, natomiast możliwość dopasowania wysokości pozostałych elementów, czyli wysokość, oparcie pleców oraz podnóżka i siedziska jest możliwa dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych.

Narzędzia do regulacji pochodzą ze szwajcarskiej produkcji, zapewniająca łatwe przejście z pozycji stołu do funkcji fotela i na odwrót. Ponadto stół posiada możliwość regulacji za pomocą 4-funkcyjngo pilota nożnego lub ręcznego, obie te opcje można również połączyć. To, co odróżnia ten model od konkurencji to możliwość dostosowania sprzętu do okoliczności. Dzięki zaawansowanemu systemowi regulacji stół można przemienić na fotel lub kozetkę, co sprzyja osobom niepełnosprawnym i niweluje kłopot z przemieszczaniem się. Poza tym ta opcja pozwala zaoszczędzić na zakupie dodatkowych sprzętów. Stół można nabyć w dwóch wersjach podstawowej i rozszerzonej. Pierwsza z nich posada w swoim wyposażeniu możliwość wyboru koloru konstrukcji i tapicerki z wersji standard oraz pilot ręczny do regulacji. Drugi pakiet został uzupełniony o system jezdny, wieszak na ręczniki, wybór barwy konstrukcji z powłoką antybakteryjną, a także wybór koloru tapicerki z palety w rozszerzonej wersji.

Stół zabiegowy elektryczny z podzielną sekcją nóg

Ten model posiada 3 sekcyjne leże, składające się z podnóżka, siedziska i zagłówka. Cechą charakterystyczną podnóżka jest podzielona strefa na nogi, które można osobno regulować. Jej zakres opiewa na -35º do + 35º. Za elektryczną regulację wysokości odpowiada siłownik liniowy. Sterowanie wysokością ułatwia rama u podstawy stołu, aby ją uruchomić, wystarczy delikatnie przesunąć ramę w lewą bądź prawą stronę, ponieważ dostęp do niej jest możliwy z każdej strony stołu. Oprócz podnóżka można także manewrować oparciem, a system jezdny umożliwia przemieszczanie stołu po całym gabinecie. Funkcjonalność podnóżków pozwala na wykorzystanie modelu w gabinetach podologicznych, ortopedycznych czy rehabilitacyjnych. Ten model jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, posiada łożyskowatą konstrukcję odporną na uderzenia i obciążenia, znacznie wydłużając jego żywotność. Model jest dostępny w bogatej wersji kolorystycznej.

Stół zabiegowy elektryczny C5538 z podzieloną sekcją nóg

Stół zabiegowy elektryczny z regulowanymi podnóżkami i podłokietnikami

Ten model wyróżnia się komfortowymi podłokietnikami znajdującymi się w części zagłówka oraz bardzo stabilną konstrukcją, która zapewnia szybką elektryczną regulację. Całkowita długość leża wynosi 192 cm i została podzielona na trzy segmenty oparcia, siedziska i podnóżki w stosunku o poszczególnej długości 75/37/75 cm.

Skład standardowego wyposażenia obejmuje system jezdny do transportu i ramę sterującą. Zarówno konstrukcja, jak i leże umożliwiają szeroką regulację dzięki szybkiemu siłownikowi elektrycznemu. Pozwala to dostosować wysokość leża od 47 do 98 cm. Leże stołu jest 3 sekcyjne i posiada regulowany podnóżek oraz oparcie. Możliwość regulacji oparcia waha się od -25º do 65º, natomiast podnóżka - 30º do 35º. To ułatwia pozycjonowanie pacjenta. To, co wyróżnia ten model pośród pozostałych to funkcjonalne opuszczane podłokietniki, znajdujące się w części oparcia. Ich długość wynosi 51 cm, dzięki temu stół może być wykorzystywany także do masażu. Podłokietniki można opuścić bądź zablokować na wysokości leża, w zależności od potrzeb.

Kiedy lekarz zaopatruje się w odpowiedni sprzęt do swojego gabinetu, powinien zwrócić uwagę, czy dany model spełnia wszystkie jego wymagania oraz czy jest dostosowany do specyfiki wykonywanej przez niego działalności leczniczej. Ponadto warto wybrać taki sprzęt, który ułatwia funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Ważną kwestią jest również higiena. Materiał, z którego jest wykonany stół, powinien być odporny na wilgoć i łatwy do czyszczenia i dezynfekcji.

Stół zabiegowy elektryczny C5556 z regulowanym podnóżkiem i podłokietnikami

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium