Czym charakteryzuje się nowoczesny taboret medyczny?

0
Czym charakteryzuje się nowoczesny taboret medyczny?

Męczące dyżury i długie godziny pracy w pozycji siedzącej to chleb powszedni każdego medyka. Z tego powodu w gabinetach lekarskich jako stałe wyposażenie zagościły taborety medyczne. Oferują one lekarzom większą wygodę i zabezpieczenie przed szybkim zmęczeniem oraz schorzeniami kręgosłupa. Taborety stanowią wyposażenie multifunkcyjne i uniwersalne. Znajdziemy je zarówno w gabinecie stomatologa, jak i ortopedy, okulisty czy weterynarza.

Jak jednak wybrać naprawdę dobry taboret i nie dać się zwieść reklamom nieuczciwych producentów? Prześledźmy razem wszystkie cechy, które powinien posiadać nowoczesny taboret lekarski.

Mobilność i stabilność

Dobry taboret medyczny powinien posiadać poprawnie zaprojektowane kółka jezdne, które pozwolą lekarzowi sprawnie poruszać się i sięgać po przybory używane w badaniu a przy tym nie zarysują całej podłogi w gabinecie. Kółka powinny być dobrze zamontowane i nie wykręcać się, narażając lekarza na utratę równowagi w czasie pracy.

Taboret medyczny na kółkach TR-03

Obrotowość

Obrotowość taboretu medycznego również ma zagwarantować, że wszystkie potrzebne narzędzia będą zawsze w zasięgu ręki lekarza. Próba dosięgnięcia ich w niewygodnej pozycji połączona z pośpiechem mogłaby skutkować naciągnięciem mięśni i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Taboret medyczny S2611

Możliwość regulacji bez użycia rąk

Gabinety lekarskie odwiedzane są przez pacjentów o różnym wzroście oraz budowie ciała. By zapewnić lekarzowi dobry dostęp do każdego z nich, taboret medyczny powinien pozwalać na regulację położenia swojego siedziska. Regulacja wysokości może odbywać się np. poprzez nacisk stopy.

Możliwość dokonania tej regulacji bez użycia rąk przyspiesza badanie pacjenta. Co jeszcze ważniejsze, zapobiega także zakażeniom krzyżowym, czyli sytuacjom, w których drobnoustroje pochodzące od jednego pacjenta przenoszą się na dotykane przez lekarza powierzchnie i dostają się do organizmu drugiego.

Odporność na działanie promieni UV i wilgoć

Wyposażenie gabinetu lekarskiego to sprzęt nieustannie poddawany dezynfekcji, czy to przy pomocy odpowiednich płynów, czy też lampy UV. Profesjonalny taboret medyczny powinien dobrze znosić te czynniki, nie niszczyć się i nie odbarwiać pod ich wpływem.

Warto zaznaczyć, że wymogi branży medycznej dotyczące sterylności wyposażenia dotyczą przede wszystkim tworzywa, z jakiego wykonywane są meble do gabinetów lekarskich. Zaleca się między innymi wybór tworzywa poliuretanowego, nieorganicznej tapicerki bezszwowej lub ze znikomą ilością szwów oraz stali chromowanej na stelaż.

Profilowane siedzisko

Wiele współczesnych taboretów medycznych zorientowanych jest na komfort użytkownika i zapewnieniu mu jak najbardziej efektywnego odciążenia dolnego odcinka kręgosłupa. Taboret z wyprofilowanym siedzeniem w kształcie siodła lepiej dostosowuje się do anatomii ciała i jest wygodny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dobrym sposobem na wygodną zmianę pozycji jest także obręcz na stopy zamontowana nad kółkami jezdnymi.

Dostępność kolorów

Nowoczesne gabinety lekarskie urządzane są już nie tylko czysto funkcjonalnie. Specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na estetykę ich wystroju i starają się ożywić przychodnię kolorami wywołującymi pozytywne emocje zarówno u pacjentów, jak i personelu. Część prywatnych klinik planuje również swój system identyfikacji wizualnej i decyduje się na określoną kolorystykę, którą pacjenci mają kojarzyć z ich usługami.

Jeżeli urządziliśmy gabinet według przemyślanego stylu i palety barw, z pewnością chcielibyśmy, aby również używany przez nas taboret do niej pasował. Na szczęście coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i zapewnia szeroki wybór kolorów tapicerki taboretów medycznych.

Nowoczesny taboret lekarski – komu zaufać?

To już wszystko, o czym powinniśmy wiedzieć, jeśli poszukujemy dobrego taboretu do gabinetu lekarskiego. W trakcie zakupów warto przeglądać asortyment doświadczonych sprzedawców sprzętów medycznych, którzy handlują produktami sprawdzonych przez siebie producentów. W przypadku sprzętu przeznaczonego na użytek lekarzy, trzeba postawić przede wszystkim na jakość potwierdzoną certyfikatami i innymi dokumentami prawnymi.

Taboret medyczny S5634

Warto odwiedzić między innymi sklep internetowy x-reh.pl, którego oferta spełnia omawiane przez nas wcześniej kryteria. X-REH to marka, która wywodzi się z Krakowa i chętnie dzieli się wiedzą zdobytą przez lata działania w branży rehabilitacyjnej i medycznej. Zatrudnieni w X-REH eksperci chętnie doradzą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Dodatkowo firma zapewnia serwis produktów i opiekę posprzedażową.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium