Wygoda w gabinecie - na co zwrócić uwagę kupując taboret medyczny?

0
Wygoda w gabinecie - na co zwrócić uwagę kupując taboret medyczny?

Pracując w gabinecie lekarskim, warto zadbać o swój komfort i zdrowie, szczególnie kiedy jesteśmy narażeni na pracę w stałej pozycji przez wiele godzin. Pomogą w tym taborety medyczne, które w zależności od modelu odciążają kolana, kręgosłup czy miednicę. Na rynku jest dostępnych wiele modeli siedzisk, który więc wybrać, aby nie żałować?

Taboret stomatologiczny

Pomimo swej nazwy, ten model jest dostosowany do każdego typu gabinetu. Został wyposażony w aktywny, zwrotny system redukujący napięcia międzykręgowe, które zapewnia amortyzacja wertykalnych ruchów kręgosłupa. Ten system ma na celu odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa za pomocą gazowego systemu, który stale wzmacnia kręgosłup, utrzymując odległość międzykręgową, a zarazem niwelując ucisk nerwowy. To wszystko ma na celu wyeliminować problemy zwyrodnieniowe kręgosłupa, które są chorobą zawodową medyków, ponieważ taboret pomaga w utrzymaniu prostego kręgosłupa.

Oprócz tego krzesełko posiada siedzisko w kształcie siodła, cechuje się mocno zarysowanym przednim łęgiem, oraz równie mocno odznaczające się tybinki, czyli skrzydła siodła. Ten rodzaj siedziska niweluje napięcie miednicy, zapewniając stabilną pozycję oraz pozytywnie wpływa na prostą pozycję kręgosłupa, ponieważ wspiera budowanie mięśni pastoralnych. Ponadto krzesełko zostało wyposażone w funkcję TILT, która reguluje kąt nachylenia siedziska.

Taboret medyczny model S5634

Taboret lekarski 

Model tego typu ma kształt zaokrąglonego prostokąta tak, jak siedzisko, które odpowiada za wsparcie kolan. W części przedniej taboret został wyposażony w anatomiczne wgłębienie przeznaczone na wewnętrzną część uda. Dzięki temu, że został dopasowany do budowy anatomicznej człowieka, zapewnia komfort na najwyższym poziomie. Podstawa siedziska została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, przypominająca postać gwiazdy pięcioramiennej o szerokości 60cm. W jej centralnej części znajduje się cylinder umożliwiający dostosowanie wysokości taboretu do użytkownika. Rozmieszczeniem wysokości  można operować za pomocą dźwigni ręcznej, która została umieszczona pod siedziskiem. Na zewnętrznych ramionach konstrukcji zostały zamontowane podwójne kółka jezdne, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się po gabinecie.

Cechą odróżniającą ten model od pozostałych jest zastosowanie klękosiadu, który ma na celu wsparcie pracy kolan. Taka pozycja umożliwia ułożenie kręgów kręgosłupa w naturalny sposób podczas długotrwałej pracy biurowej. Ten taboret odznacza się także wysoką jakością tapicerki medycznej oraz stylowym wykończeniem. Siedzisko jest dostępne w wielu kolorach.

Gabinetowy fotel lekarski

Ten typ siedziska posiada oparcia pleców, a także podłokietniki, z tego względu może być traktowany jako gabinetowy fotel lekarski. Jego cechą charakterystyczną jest wspornik kolan. Model jest wielofunkcyjny, nada się także w salonie tatuażu, gabinecie lekarskim, kosmetycznym, fizjoterapii i biurze. Siedzisko zostało wyprofilowane autonomicznie i jest dostosowane do budowy człowieka. Przednia część taboretu jest wcięta, dzięki temu korzystając ze wspornika kolan, wewnętrzna część ud swobodnie się układa.

Taboret został wyposażony w oparcie pleców, które można regulować w górę i w dół oraz w zamontowane na stałe podłokietniki, mające kształt łuku. Zostały wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, zapewniając długą żywotność produktu. Z tego samego materiału została wykonana baza siedziska. Taboret składa się z systemu jezdnego dwukołowego, zamontowany na pięciu ramionach podstawy. Fotel można nabyć w wielu kolorach.

Taboret medyczny model S2703

Taboret gabinetowy

Ten typ siedziska cechuje się szerokim zastosowaniem. Jest użyteczny nie tylko w gabinetach lekarskich czy kosmetycznych, ale również punktach diagnostycznych czy laboratoriach. Taboret siodełkowy został wyposażony w aktywny system minimalizacji napięć międzykręgowych. Ma on na celu odciążyć odcinek lędźwiowy oraz stale wzmacniać jego mięśnie. Fotel został wyprodukowany za pomocą specjalnej pianki, zapewniającej funkcjonalność oraz elastyczność.

Cechą odróżniającą ten typ od pozostałych jest duży zakres regulacji wysokości taboretu. Wynosi on od 60 do 85cm, dzięki temu może być wykorzystywany jako hoker, czyli taboret posiadający wysoki, górny zakres wysokości.

Kompletując sprzęt do gabinetu warto zadbać o swoje zdrowie i wygodę. Pomogą w tym fotele, posiadające funkcję wzmacniania kręgosłupa oraz odciążający odcinek lędźwiowy. Poza tym warto zwrócić uwagę na opcję wspierającą kolana, a także czy dany model posiada podłokietnik.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium