Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu?

0
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu?

Stoły do masażu – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Stoły do masażu najczęściej wykorzystywane są w gabinetach fizjoterapii, przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach czy hospicjach. Można je także znaleźć wszędzie tam, gdzie pacjenci czy klienci poddawani są terapii, zabiegom czy masażom. Stoły świetnie sprawdzają się również w salonach piękności czy gabinetach SPA.

Na rynku można spotkać wiele rodzajów stołów do masażu, zatem, jak dokonać właściwego wyboru? Każdy model posiada określone parametry, które nie tylko mają wpływ na cenę danego modelu, ale także jego przeznaczenie. Pierwszym z nich jest materiał. Tutaj do wyboru jest drewno lub aluminium. Warto zaznaczyć, że oba materiały cechują się porównywalną wytrzymałością. Drewno zapewnia dodatkową stabilność oraz pozytywnie wpływa na walory estetyczne. Z kolei aluminium to lekki materiał, ponadto odporny na wilgoć. Stąd też doskonale sprawdza się w pracy mobilnej. Kolejnym parametrem jest możliwość regulacji. Warto upewnić się, że stół posiada możliwość odpowiedniego ustawienia. Ma to bowiem kluczowe znaczenie przede wszystkim dla masażysty czy fizjoterapeuty, których praca cechuje się sporym obciążeniem organizmu. Regulacja pozwala na optymalne dostosowanie stołu do konkretnych potrzeb zarówno osoby wykonującej zabieg, jak i samego pacjenta, co zapewnia maksymalny komfort i wygodę. Kolejną istotną cechą jest szerokość blatu. Powinna ona umożliwiać swobodne przyjęcie konkretnej pozycji. W przypadku, kiedy zakres pracy wymaga podróżowania ze stołem, wówczas warto wybierać lekki i składany model, który został wyposażony w prostą regulację wysokości. W sytuacji, kiedy stół do masażu ma na stałe znajdować się w gabinecie, warto wybrać model stacjonarny, w pełni regulowany i cechujący się wysoką ergonomią pracy.

Jak parametry wpływają na cenę?

Wymienione wyżej parametry będą decydować również o wysokości ceny za konkretny model. Im bogatsze wyposażenie, tym stół będzie droższy. Lekkie przenośne łóżka będą tańsze niż stacjonarne, które wykonane są z lepszej jakości materiałów i są stabilniejsze. Na cenę mają również wpływ dodatkowe funkcje. Koszt waha się od 1 500 zł do ponad 20 000 zł w zależności od jakości wykonania, parametrów oraz przeznaczenia.

Jakie inne aspekty mogą wpływać na cenę?

Na cenę ma również wpływ marka oraz gwarancja. Stoły do masażu są często użytkowane, co przekłada się na znaczną eksploatację. Dobra marka gwarantuje solidne i trwałe wykonanie, jednak należy pamiętać, że każde wyposażenie może ulec awarii, stąd też kluczowa będzie gwarancja. Warto zatem zakupić stół od firmy, która specjalizuje się w sprzedaży wyposażenia medycznego.

Jak dobrać odpowiedni stół, również pod względem typu masażu?

Zakup konkretnego stołu do masażu w dużej mierze będzie uzależniony od jego przeznaczenia. Istotną kwestią jest zakres świadczonych usług i dostępnych w ich ramach rodzajów zabiegów. Masaże sportowe, tkanek głębokich, terapie manualne czy powięziowe są z reguły dość wymagające. W ich przypadku warto przede wszystkim zadbać o stabilność stołu i wytrzymałą tapicerkę. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się np. modele z dodatkową nogą, zapewniające większe bezpieczeństwo i asekurację. Istnieją też masaże, w których uwagę należy zwrócić głównie na komfort i wygodę pacjenta. Zaliczają się do nich między innymi zabiegi relaksacyjne czy dla kobiet w ciąży. Przydatne mogą okazać się tu specjalne nakładki, szeroki blat czy miękki podgłówek.

Prawidłowo dobrany stół do masażu będzie gwarantował komfort oraz wygodę podczas użytkowania zarówno dla fizjoterapeutów, jak i pacjentów. Wybierając odpowiedni model, warto kierować się jego przeznaczeniem, materiałem, z którego został wykonany oraz możliwością pełnego dostosowania do potrzeb masażysty. Zapoznaj się z naszą ofertą stołów do rehabilitacji i masażu.

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium