Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów

0
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów

Osteopatia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, której zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie różnego rodzaju problemów związanych z narządem ruchu. Cechuje się podejściem holistycznym, czyli leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim dotarciem do przyczyny. Zadaniem osteopaty jest przywrócenie równowagi w organizmie. W tym celu za pomocą swoich rąk wpływa na tkanki miękkie oraz stawy, poprawiając wydajność oraz ruchomość układu mięśniowo-szkieletowego. W swojej pracy osteopata wykorzystuje profesjonalne stoły do osteopatii i terapii manualnej.

Jakie są rodzaje stołów do osteopatii i terapii manualnej?

Rehabilitacja sportowa to wymagająca dziedzina fizjoterapii. Specjaliści dbają o zdrowie i dobrą kondycję swoich podopiecznych tak, aby byli w pełni gotowi do kluczowych zawodów. Swoją uwagę koncentrują na diagnozowaniu, leczeniu oraz zapobieganiu wszelkim urazom czy schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia wykorzystywana jest zarówno w przypadku urazów czy kontuzji, jak i w celu osiągnięcia optymalizacji wyników sportowych. W pracy osteopaty czy fizjoterapeuty kluczową rolę odgrywa profesjonalny stół do rehabilitacji.

Stoły rehabilitacyjne dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest stół dwusekcyjny. To najpopularniejszy wybór wśród rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz osteopatów. Ten typ cechuje się podziałem na sekcję zagłówka i tułowia. Stół dwusekcyjny jest najbardziej uniwersalny i często stosowany w rehabilitacji sportowej. Dodatkowo doskonale sprawdza się w trakcie fizjoterapii czy masażu.

Drugi rodzaj to stoły trzysekcyjne. Świetnie sprawdzają się do prowadzenia wszelkich zabiegów masażu leczniczego, którego celem jest łagodzenie kontuzji i urazów u sportowców. Proces ten odbywa się poprzez przywrócenie bądź poprawę funkcji masowanych układów, narządów i tkanek. Stoły trzysekcyjne zostały zaprojektowane tak, aby spełniały swoje przeznaczenie m.in. w terapii manualnej.

prócz podziału na sekcje stoły rehabilitacyjne dzielą się na części. Do dyspozycji są modele 3, 5, 6 i 7-częściowe. Każdy model powinien posiadać możliwość regulacji, która znacząco usprawni proces rehabilitacyjny.

Jakie są zalety stołów do osteopatii i terapii manualnej?

Stoły do osteopatii i terapii manualnej to profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, który znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Umożliwiają one prawidłowe i efektywne przeprowadzenie wszelkiej procedury leczniczej. Stanowią niezastąpione wyposażenie w pracy osteopatów, masażystów, rehabilitantów czy fizjoterapeutów. Odpowiednio dobrany stół umożliwia efektywne leczenie kontuzji czy urazów. Ich główną zaletą jest jakość wykonania. Tego rodzaju wyposażenie musi być stabilne, wytrzymałe i odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Solidnie wykonane stoły doskonale spełniają swoją funkcję podczas terapii manualnej, ponadto gwarantują bezpieczeństwo podczas wszelkich zabiegów. Kolejną zaletą jest funkcjonalny układ. Stoły dzielą się na dwu i trzysegmentowe, dzięki czemu sportowcy mogą ustawić swoje ciało w optymalnej dla fizjoterapeuty pozycji. Do osteopatii i terapii manualnej doskonale sprawdza się wąskie leże, które umożliwia lepszy dostęp do poszczególnych partii ciała, co jest niezwykle istotne w przypadku sportowców. Ważne będzie również zastosowanie odpowiedniej pianki, najlepiej poliuretanowej, która pozwala na bardziej precyzyjne wykonanie impulsów. Ma to swoje przełożenie na uzyskanie pożądanych efektów terapii. Niewątpliwie dużym atutem jest również możliwość regulacji. Pozwala to na optymalne ustawienie stołu do potrzeb zarówno sportowców, jak i fizjoterapeutów czy osteopatów. Dodatkowo blat powinien posiadać możliwość odpowiedniego ułożenia w różnej konfiguracji, co przekłada się na efektywność wykonywanego zabiegu. Kluczowe jest również zastosowanie bezszwowej i grubej tapicerki, która będzie odporna zarówno na uszkodzenia, jak i działanie środków dezynfekujących. Stoły do osteopatii i terapii manualnej powinny charakteryzować się wysokim komfortem użytkowania. Stąd też ich dużą zaletą jest zapewnienie wygody sportowcom podczas procesu leczniczego. Z kolei dla osteopatów i fizjoterapeutów kluczowa jest właściwa ergonomia pracy.

Stoły do osteopatii - sklep internetowy

Stoły do osteopatii i terapii manualnej warto jest nabyć w sprawdzonym sklepie internetowym z wieloletnim doświadczeniem. Będzie to gwarancja najwyższej jakości wyposażenia i bezpieczeństwa pacjentów. 

Stoły do rehabilitacji pełnią niezwykle ważną funkcję w pracy fizjoterapeutów, zwłaszcza w przypadku sportowców. Odpowiednie ułożenie ciała i swobodny dostęp pozwala na uzyskanie optymalnych efektów. Ważne jest zatem, aby stoły były dobierane do konkretnych potrzeb.

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium