Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Suchy basen nie tylko dla dzieci

0
Suchy basen nie tylko dla dzieci

Większość osób wie, że rzeczywistość jest odbierana przez pięć zmysłów. Zmysł wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku to jednak tylko część z nich. Wyróżnia się także zmysł proprioceptywny i zmysł równowagi, które stanowią dopełnienie umożliwiające dojrzewanie i prawidłowe funkcjonowanie innych zmysłów.

Problem jest wtedy, gdy mózg ma problem z prawidłowym odbiorem i przetwarzaniem odbieranych sygnałów. Konieczne jest wtedy włączenie integracji sensorycznej, do której stosuje się między innymi suche baseny z kulkami. Chociaż kojarzone są głównie z zabawą dzieci, to mogą służyć także starszym osobom. Gdzie, kiedy i dlaczego warto stosować suche baseny? 

Czym jest suchy basen

Suchy basen to popularny basen, ale taki, w którym nie ma wody. Suche baseny są wypełnione kulkami z bezpiecznej pianki poliuretanowej i skóry ekologicznej. Jest idealnym rozwiązaniem do przedszkoli, jak i placówek rehabilitacyjnych, gdzie stosuje się je w celu stymulacji i integracji sensorycznej.

Suche baseny z kulkami są bezpieczne, pozwalają na aktywną rehabilitację, a jednocześnie stanowią miejsce zabawy uwielbiane przez większość dzieci, ale także dorosłych. Suchy basen zapewnia doskonałą i bezpieczną zabawę, a wspomagając rozwój i rozwijając zdolności sensoryczne, jest doskonałym przykładem połączenia zalet rehabilitacji, przyjemnej zabawy, pobudzania ciekawości i uczenia świadomości własnego ciała.

Suchy basen z piłeczkami - zalety

 • rozwój umiejętności manualnych,
 • większą zręczność,
 • poprawę w umiejętności oceny odległości,
 • możliwość wykonania łatwych ćwiczeń z koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • rozwinięcie umiejętności rozpoznawania kolorów,
 • ukojenie nerwów,
 • aktywne spędzanie czasu, ale relaks dla mięśni.

Piłki do suchego basenu 1000 szt. --> dostępne w X-REH

Integracja sensoryczna - co to znaczy?

Integracją sensoryczną określa się sposób porządkowania przez zmysły różnych bodźców i informacji docierających do mózgu. Jest to proces, który zachodzi poza świadomością, dlatego jego kształcenie jest niezwykle ważne od najmłodszych lat życia. Przetwarzanie sensoryczne umożliwia odczuwanie ciała i otoczenia, a tym samym pozwala na efektywne wykorzystanie ciała w środowisku.

Zalecenie kąpieli w suchym basenie - dla dzieci i dla dorosłych?

Skierowanie na terapię SI, czyli na zajęcia z integracji sensorycznej, mogą być wystawione dla dzieci, ale także dla dorosłych. Zaburzenia integracji sensorycznej to poważny problem, który powoduje u dzieci widoczne trudności zauważalne szczególnie w okresie szkolnym. Utrudnione funkcjonowanie w społeczeństwie, problemy z nauką i zachowaniem same nie mijają. Najlepsze efekty można osiągnąć stymulując rozwój dziecka od najmłodszych lat. Na szczęście na terapię sensoryczną nigdy nie jest za późno, dlatego np. kąpiele w suchym basenie zleca się także dorosłym.

 

Gdzie warto stosować suche baseny?

 • przedszkola
 • szkoły
 • placówki medyczne
 • placówki rehabilitacyjne
 • sale zabaw
 • prywatne domy

Dlaczego warto stosować suche baseny z piłeczkami?

Pobudzanie procesu integracji sensorycznej, dzięki wykorzystaniu kąpieli w suchym basenie z piłeczkami, daje zadowalające efekty do tego stopnia, że od kilku lat obserwuje się rozszerzenie oferty suchych basenów u najlepszych producentów sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych. Suche baseny okazały się doskonałą metodą leczenia różnych zaburzeń. W X-REH posiadamy różne rozmiary i kolory basenów, a także zapewniamy możliwość zamówienia suchego basenu o indywidualnych rozmiarach. Dzięki temu umożliwiamy idealne dopasowane basenu do potrzeb.

Najlepszy suchy basen - jaki wybrać?

Suche baseny są doskonałym rozwiązanie do rozwijania umiejętności sensorycznych. Duży wybór rozmiarów i kolorów ułatwia dopasowanie basenu do pomieszczenia i innych elementów, dzięki czemu można zachować spójność i ograniczyć chaos, a jednocześnie pobudzać ciekawość, uczyć kształtów i kolorów. Podstawą suchych basenów są kolorowe piłeczki wykonane z miękkiego PCV zwykle pakowane po 1000 sztuk.

Suche baseny z matą podłogową dostępne w X-REH mogą mieć różne wymiary. Te mniejsze, takie jak 200x100x60, 200x150x60, 200x200x30, 200x200x50, 200x200x60 doskonale sprawdzą do mniejszych pomieszczeń i dla dzieci. W ofercie posiadamy jednak także duże suche baseny o rozmiarach 250x250x50, 250x250x60, a dodatkowo oferujemy wykonanie suchego basenu pod wskazane rozmiary. Do basenu warto dokupić także schody z pochylnią, mostek i półwałek, które rozszerzają zakres możliwości ćwiczeń i wpływają na lepszą zabawę.

Mostek i półwałek do suchego basenu

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium