Materac przeciwodleżynowy dla każdego pacjenta

0
Materac przeciwodleżynowy dla każdego pacjenta

Współcześnie wiele osób cierpi na przewlekłe choroby, uniemożliwiające im komfortowe poruszanie się. W niektórych przypadkach całkowicie wykluczają jakikolwiek ruch. Przez to spędzają całe dnie w łóżku, czego efektem jest powstanie odleżyn.

Długotrwałe leżenie w jednej czy dwóch pozycjach nie jest bezpieczne dla zdrowia. Odleżyny, które występują po kilku miesiącach leżenia są nierzadko bolesnym doświadczeniem, a co najważniejsze – nieodwracalnym. Zmiany chorobowe powstają najczęściej w okolicach pięt, pośladków oraz kości udowej bądź krzyżowej. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzanie specjalistycznych masaży albo częsta zmiana ułożenia ciała. Z racji tego, że niewiele osób może sobie na to pozwolić, rozwiązaniem problemu jest zakup materaca przeciwodleżynowego.

Czym charakteryzują się odleżyny?

Odleżyny to rany martwicze, które powstają w momencie długotrwałego nacisku kości na tkankę mięśniową. W większości przypadków wynika to zarówno z zaniedbania osoby opiekującej się chorym bądź brakiem odpowiedniego materaca, który zapobiega powstawaniu odleżyn i jednocześnie ułatwia choremu samodzielną zamianę pozycji. W teorii osoby, które spędzają całe dnie w łóżku, powinny zmieniać ułożenie ciała co dwie godziny. W praktyce jest to w większości przypadków niemożliwe.

Odleżyny jednak to nie jedyne konsekwencje, wiążące się z długotrwałym leżeniem w jednej pozycji. Ostatecznie zaniedbanie może doprowadzić do innych chorób, a nawet śmierci. Dlatego tak istotne jest dbanie o prawidłowe ułożenie ciała. W tym przypadku doskonale sprawdzi się materac przeciwodleżynowy.

Materac przeciwodleżynowy Funke® MAXX-250 – charakterystyka

Materac Hype Foam MAXX 250 to aktualnie jeden z flagowych produktów używany przez osoby, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Materac bariatryczny składa się z trójwarstwowej, elastycznej pianki o zróżnicowanej pianki produkowanej przez niemiecką firmę Ottobock®. Dzięki specjalistycznemu wypełnieniu materac jest w stanie wytrzymać ciężar ciała do 250 kilogramów.

Technologia zastosowana w materacu Funke® MAXX-250 sprawdzi się w nawet najbardziej zaawansowanym IV i V stopniu skali odleżyn EPUAP.

Materac przeciwodleżynowy

Materac przeciwodleżynowy Funke® MAXX-250 - 120x200x18 cm

Dlaczego warto wybrać materac przeciwodleżynowy Funke® MAXX-250?

Materac przeciwodleżynowy nie jest tanią inwestycją, dlatego już na samym początku lepiej poznać wszystkie jego zalety. Model MAXX-250 nie tylko zapobiega powstawaniu odleżyn, ale przede wszystkim przynosi ulgę osobom, które już zmagają się z tym problemem. Struktura materaca to trzy warstwy, które zostały ze sobą połączone poprzecznymi nacięciami będącymi kanałami powietrznymi. Dzięki temu powietrze dostające się do środka materaca nie tylko wspomagają samodzielną zmianę pozycji, ale jednocześnie kanały pozwalają na odprowadzenie gromadzącej się wilgoci.

Warto również zwrócić uwagę na elastyczny wkład, do którego wykonania producenci zastosowali piankę o zróżnicowanej gęstości. Dodatkowo takie miejsca jak głowa czy pięta na materacu zostały wyposażone w wielowarstwową piankę, dzięki czemu te obszary są znacznie bardziej komfortowe dla pacjenta.

Cechą charakterystyczną dla materaca przeciwodleżynowego jest fakt, że świetnie sprawdza się u osób, które zostały zakwalifikowane do IV stadium odleżyn w skali EPUAP. Dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze, ciężar ciała równomiernie rozkłada się w każdej pozycji. Efektem tego jest zapobieganie rozwoju choroby, a także większy komfort dla pacjenta.

Na szczególną uwagę zasługuje miękka struktura materaca, która w ostateczności świetnie otula ciało, pozwalając, aby odrętwienie odczuwane przez osobę leżącą minęło. Dodatkowo wielofunkcyjna twardość materaca pozwala na skuteczną ochronę przeciwodleżynową.

Dodatkowe funkcje materaca przeciwodleżynowego

Do materaca przeciwodleżynowego dołączany jest również pokrowiec model PU-Tex. Dzięki swojemu miłemu w dotyku obiciu, świetnie uzupełnia główne funkcje materaca. Pokrowiec niweluje otarcia skóry, a także je eliminuje. Materiał, z którego wykonano pokrowiec jest całkowicie nieprzemakalny, ale jednocześnie technologia pozwala na swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu w czystości i posiada możliwość prania w wysokich temperaturach.

Materac przeciwodleżynowy – skuteczna pomoc w zaawansowanym stadium

Niewłaściwa pielęgnacja osoby, która większość lub cały swój dzień spędza w pozycji leżącej nie jest bezpieczna dla zdrowia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i ochrona ciała przed powstawaniem odleżyn. Warto zatem zawczasu wybrać odpowiedni materac przeciwodleżynowy z oferty X-REH, który nie tylko będzie zapobiegał powstawaniu odleżyn, ale także ułatwi samodzielną zmianę pozycji.

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium