Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci Taurus Junior

0
Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci Taurus Junior

Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży Taurus Junior to jedno z niewielu tego typu łóżek na rynku przystosowanych zarówno dla najmłodszych pacjentów, jak i nieco starszych dzieci i młodzieży.

Jego konstrukcja, przygotowana z myślą o potrzebach opiekunów młodych pacjentów, ale też o komforcie i wymaganiach samego dziecka zdecydowanie wyróżnia się na plus, powodując że Taurus Junior jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w szpitalach dziecięcych, hospicjach, a nawet w domach, gdzie dziecko czuje się zdecydowanie najlepiej.

Ergonomiczna budowa i wielofunkcyjna konstrukcja łóżka Taurus Junior

Potrzeby młodych pacjentów wymagających spędzania większej części dnia w łóżku różnią się znacząco od tych, z którymi na co dzień radzą sobie pacjenci i opiekuni pacjentów dorosłych. Na etapie poznawania świata i rozwoju psychofizycznego, dziecko musi być w stanie nie tylko wygodnie leżeć i siedzieć, ale też poruszać się w miarę swoich możliwości bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Łóżko Taurus Junior zostało przygotowane tak, by spełniało potrzeby zarówno mniejszych dzieci, jak i młodzieży – z wysokością regulowaną od 28 do 70 cm, 187-centymetrowym materacem i barierkami zmodyfikowanymi dla bezpieczeństwa dzieci, Taurus Junior gwarantuje znacznie większy komfort dla pacjenta i wygodę pracy dla jego opiekuna.

Nowoczesne łózka rehabilitacyjne zdecydowanie odróżniają się od tych wykorzystywanych w szpitalach jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś liczba programów, ustawień i ułatwień obsługi łóżka jest znacznie szersza, gwarantując nie tylko wygodę pracy z pacjentem, ale przede wszystkim gwarantując mu znacznie większe bezpieczeństwo. W przypadku Taurus Junior dostępne na rynku rozwiązania zostały zmodyfikowane pod kątem wymagań pacjentów dziecięcych, oferując między innymi automatyczne dostosowanie łóżka do pozycji anty-Trendelenburga, dla której sekcja głowy znajduje się wyżej niż sekcja nóg, ułatwiając oddychanie i odciążając klatkę piersiową młodego pacjenta. W ramach automatycznej obsługi łóżka możliwa jest regulacja wysokości, oparcia pod głową, sekcji nóg oraz pozycja autokontur, dopasowująca się idealnie do naturalnej pozycji siedzenia w łóżku z uniesionymi w kolanach nogami i stopami opartymi o podstawę materaca.

Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior

Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior

Materac i barierki na plus – wykorzystanie pełnej funkcjonalności Taurus Junior

Jedną z największych zalet dziecięcego łóżka rehabilitacyjnego Taurus Junior jest jego materac, który bez względu na wybrane ustawienie leża dopasowuje się do wybranej pozycji i przylega do każdej sekcji łóżka rehabilitacyjnego, gwarantując komfort pacjenta w każdej pozycji. Zdecydowaną zaletą w porównaniu ze standardowymi łóżkami rehabilitacyjnymi są tu też specjalnie zmodyfikowane barierki, których ilość i rozstaw zostały zmienione w taki sposób, by młody pacjent był w pełni zabezpieczony podczas snu. Barierki zmniejszają też ryzyko utknięcia jednej z kończyn pacjenta pomiędzy barierkami, co znacząco redukuje ryzyko wyrządzenia sobie przez dziecko krzywdy podczas braku bezpośredniej opieki przy łóżku.

Inteligentne sterowanie łóżkiem

Ze względu na możliwość samodzielnej obsługi łóżka przez pacjenta, większość tradycyjnych łóżek rehabilitacyjnych z funkcją obsługi pilotem posiada uchwyt w bliskim zasięgu ręki pacjenta. W przypadku dzieci rozwiązanie takie byłoby dość niebezpieczne, szczególnie gdy malec chce poznawać świat i kuszą go wszystkie możliwości zmiany własnej pozycji. W Taurus Junior zastosowano więc podwójne rozwiązanie problemu – pilot łóżka nie tylko posiada blokadę funkcji, ale też jest ukryty w specjalnym schowku od strony nóg, do którego dziecko nie ma szans dosięgnąć właściwie w żaden sposób.

Taurus Junior nie jest zwyczajnym łóżkiem dla dziecka

Najnowszy model rehabilitacyjnego łóżka dla dzieci został stworzony z myślą o pomocy najbardziej wymagających pacjentach. Dołączony do zestawu wysięgnik jest nieodłącznym elementem konstrukcji wspieranym przez bezawaryjny silnik i działającym zgodnie z wymogami dla certyfikowanych wyrobów medycznych. Jego jakość i funkcjonalność zostały potwierdzone pod względem zgodności z normami bezpieczeństwa, a producent dołącza do każdego łóżka dwuletni okres gwarancji na wszystkie elementy konstrukcyjne.

Skuteczne połączenie pełnej funkcjonalności nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych z projektem dostosowanym do potrzeb i charakterystyki pacjentów dziecięcych pozwoliło na stworzenie w ramach Taurus Junior rozwiązania, z którego korzystanie znacząco ułatwia opiekę nad ciekawym świata, choć wymagającym pomocy pacjentem. Dzięki możliwości modyfikacji wysokości, zabezpieczeniom i rozmiarowi całego łóżka, dziecko może bez problemu dorastać wraz z łóżkiem, przenosząc się na pełnoprawne łóżko dla dorosłych znacznie później i tylko wtedy, gdy będzie to zupełnie bezpieczne. W przypadku niskich osób Taurus Junior może posłużyć nawet dorosłym pacjentom.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium