Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Łóżko rehabilitacyjne jakie wybrać?

0

Łóżko rehabilitacyjne jakie wybrać?Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego jest kluczową sprawą w zakresie opieki długoterminowej i procesu rehabilitacji pacjenta. Wybierając łóżko rehabilitacyjne należy wziąć pod uwagę potrzeby pacjenta oraz opiekuna.

W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Państwu pewne aspekty opieki, które należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie łóżko - tak aby wybór był w pełni świadomy.

 

Zakres regulacji wysokości i podstawowe funkcje łóżek rehabilitacyjnych

Zakres regulacji standardowego łózka rehabilitacyjnego regulowanego za pomocą siłowników elektrycznych to przedział 40-80 cm. W tym zakresie łóżko można wyregulować praktycznie co do milimetra. Czy jest to zakres wystarczający? Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na wzrost pacjenta oraz opiekuna. Łóżka w tym przedziale regulacji przeznaczone są dla pacjentów od wzroście powyżej 165 cm. Dlaczego? Ponieważ pacjent niższy nawet przy maksymalnie obniżonym łóżku (tj. do 40 cm a uwzględniając wysokość materaca do ok. 50 cm) w momencie przysiadywania na łóżku może nie dotykać stopami podłogi. Jest to pozycja niestabilna i może być niebezpieczna dla osób niepełnosprawnych ruchowo albowiem pacjent nie będzie miał oparcia w podłożu. Co zrobić w takim przypadku?

W takim przypadku (tj. jeśli wzrost pacjenta nie przekracza 165 cm) warto rozważyć zakup łóżka obniżonego tj. regulowanego w przedziale 20-60 cm. Taki zakres regulacji jest wystarczający dla każdego pacjenta - górny zakres regulacji jest na tyle wysoki (z materacem ok. 70 cm), że opiekun nawet o wysokim wzroście przy zabiegach pielęgnacyjnych nie musi się schylać do pacjenta - przez co nie obciąża kręgosłupa. Możliwy bardzo nisko poziom obniżenie łóżka zabezpiecza również pacjenta przed konsekwencjami upadku z łóżka. Oczywiście każde łóżko rehabilitacyjne posiada barierki boczne zabezpieczające przed wypadnięciem z łóżka. Jednak zdarzają się przypadki, że opiekun nie pamięta o ich podniesieniu na noc, lub też pacjent nie życzy sobie ich zakładania.

Oprócz samej regulacji wysokości należy zwrócić uwagę czy łóżko może być regulowane w zakresie wysokości wyłącznie od strony głowy lub nóg (pozycja Trendelenburga oraz antyTrendelenburga). Dlaczego te pozycje są istotne? Ponieważ przy długotrwałym leżeniu na łóżku w płucach gromadzi się płyn. Płyn ten stanowi pożywkę dla bakterii powodując często tragiczne w skutkach zapalenie płuc. W celu profilaktyki przeciwzapalnej istotne są zmiany pozycji unieruchomionego na łóżku pacjenta, poprzez mechaniczne ustawianie łóżka w pozycjach drenażowych - Trendelenburga oraz antyTrendelneburga. Takie pozycje ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny i poprawiają wentylację płuc. Profilaktyka pulmonologiczna za pomocą zmiany pozycji jest ważnym zabiegiem opiekuńczym - a pozycje Trendelenburga i antyTrendelenburga to ułatwiają.

Kolejną funkcją łóżka na którą warto zwrócić uwagę jest regulacja oparcia i sekcji nóg. Ważne aby te regulacje  odbywały się  za pomocą pilota - co bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. Całodzienne nieraz przebywanie pacjenta na zwykłym łóżku nie jest dla niego wygodne. Każdy organizm jest inny i znalezienie wygodnej pozycji wymaga idealnego ułożenia ciała. Ponieważ oparcie i sekcja nóg w łóżku rehabilitacyjnym dają się wyregulować praktycznie co do milimetra łóżka rehabilitacyjne mogą być w pełni dostosowane do wygody każdego pacjenta.  

.

Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior

Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior

Materac i barierki na plus – wykorzystanie pełnej funkcjonalności Taurus Junior

Jedną z największych zalet dziecięcego łóżka rehabilitacyjnego Taurus Junior jest jego materac, który bez względu na wybrane ustawienie leża dopasowuje się do wybranej pozycji i przylega do każdej sekcji łóżka rehabilitacyjnego, gwarantując komfort pacjenta w każdej pozycji. Zdecydowaną zaletą w porównaniu ze standardowymi łóżkami rehabilitacyjnymi są tu też specjalnie zmodyfikowane barierki, których ilość i rozstaw zostały zmienione w taki sposób, by młody pacjent był w pełni zabezpieczony podczas snu. Barierki zmniejszają też ryzyko utknięcia jednej z kończyn pacjenta pomiędzy barierkami, co znacząco redukuje ryzyko wyrządzenia sobie przez dziecko krzywdy podczas braku bezpośredniej opieki przy łóżku.

Inteligentne sterowanie łóżkiem

Ze względu na możliwość samodzielnej obsługi łóżka przez pacjenta, większość tradycyjnych łóżek rehabilitacyjnych z funkcją obsługi pilotem posiada uchwyt w bliskim zasięgu ręki pacjenta. W przypadku dzieci rozwiązanie takie byłoby dość niebezpieczne, szczególnie gdy malec chce poznawać świat i kuszą go wszystkie możliwości zmiany własnej pozycji. W Taurus Junior zastosowano więc podwójne rozwiązanie problemu – pilot łóżka nie tylko posiada blokadę funkcji, ale też jest ukryty w specjalnym schowku od strony nóg, do którego dziecko nie ma szans dosięgnąć właściwie w żaden sposób.

Taurus Junior nie jest zwyczajnym łóżkiem dla dziecka

Najnowszy model rehabilitacyjnego łóżka dla dzieci został stworzony z myślą o pomocy najbardziej wymagających pacjentach. Dołączony do zestawu wysięgnik jest nieodłącznym elementem konstrukcji wspieranym przez bezawaryjny silnik i działającym zgodnie z wymogami dla certyfikowanych wyrobów medycznych. Jego jakość i funkcjonalność zostały potwierdzone pod względem zgodności z normami bezpieczeństwa, a producent dołącza do każdego łóżka dwuletni okres gwarancji na wszystkie elementy konstrukcyjne.

Skuteczne połączenie pełnej funkcjonalności nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych z projektem dostosowanym do potrzeb i charakterystyki pacjentów dziecięcych pozwoliło na stworzenie w ramach Taurus Junior rozwiązania, z którego korzystanie znacząco ułatwia opiekę nad ciekawym świata, choć wymagającym pomocy pacjentem. Dzięki możliwości modyfikacji wysokości, zabezpieczeniom i rozmiarowi całego łóżka, dziecko może bez problemu dorastać wraz z łóżkiem, przenosząc się na pełnoprawne łóżko dla dorosłych znacznie później i tylko wtedy, gdy będzie to zupełnie bezpieczne. W przypadku niskich osób Taurus Junior może posłużyć nawet dorosłym pacjentom.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium