Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Innowacyjne elektryczne stoły do rehabilitacji

0
Innowacyjne elektryczne stoły do rehabilitacji

Łóżka rehabilitacyjne są niezwykle istotne nie tylko w pracy fizjoterapeuty, ale podczas każdych zajęć z dziećmi i dorosłymi nakierowanych na odzyskiwanie pełnej sprawności ruchowej pacjenta. Ich zakup zawsze wymaga jednak rozważenia kilku ważnych kwestii, począwszy od ćwiczeń jakie będą na łóżku wykonywane, przez grupę wiekową pacjentów, jaka będzie leczona, po funkcjonalność łóżka czy wreszcie miejsce jego zakupu. Jakie elektryczne stoły do rehabilitacji są obecnie najbardziej warte uwagi i dlaczego? 

Jak wybrać stoły do rehabilitacji? 

Zakup profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego powinien być przede wszystkim podyktowany jego funkcjonalnością i wyposażeniem umożliwiającym wykonywanie określonych ćwiczeń. Istnieje wiele różnych wariantów pracy z mobilnością pacjenta, opierających się nie tylko o klasyczną fizjoterapię, ale też terapię integracji sensorycznej, terapię Bobath i Vojty czy inne warianty rehabilitacji i każda z nich będzie wymagała także różnych funkcji w obrębie samego łóżka. Duża różnorodność jest tu niezbędna, a tę najłatwiej znaleźć w specjalistycznych sklepach internetowych. 

Decydując się na zakup elektrycznych stołów do rehabilitacji online można z powodzeniem sprawdzić ich klasę i jakość, stawiając przede wszystkim na sprawdzonych producentów i zaufanych dystrybutorów. Przy tak specjalistycznym sprzęcie nie ma różnicy, czy będziemy w stanie obejrzeć dane łóżko na żywo czy też nie – decyzje zakupowe najczęściej i tak podejmowane są na bazie tego, co producent gwarantuje, a w sieci można znaleźć po prostu znacznie większy wybór modeli dostępnych w zasięgu ręki. Różnicy nie robi tu też czas oczekiwania – w sklepach stacjonarnych również trzeba poczekać zwykle na dostawę, a często w przypadku zakupów online czas ten jest znacznie krótszy. Profesjonalne sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym pozwalają sobie zaufać. Co jednak mogą zaoferować? 

Przegląd najciekawszych modeli innowacyjnych elektrycznych stołów do rehabilitacji

Stół rehabilitacyjny elektryczny SP-E05 do terapii Bobath i Vojty to najmniejszy na naszej liście, uniwersalny, elektryczny stół do terapii dzieci metodami Bobath i Vojty. Doskonale znane ze swojej skuteczności i szybkich efektów metody od lat wykorzystują już zalety łóżek elektrycznych, pozwalających między innymi na szybką regulację wysokości i dopasowanie stołu rehabilitacyjnego do indywidualnych potrzeb małego pacjenta. 

Konstrukcja stołu rehabilitacyjnego do terapii Bobath oferuje przede wszystkim stabilne podłoże do pracy terapeuty, gwarantując najlepsze efekty dzięki pełnej integracji ze stosowanymi metodami leczenia i pracy ruchowej z dzieckiem. Co jednak najważniejsze z punktu widzenia samego pacjenta, stelaże stołów są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, z pokryciem wykonanym z elastycznej pianki i medycznej, zmywalnej tapicerki. Gabinet terapeuty można wyposażyć więc kolorowo i atrakcyjnie, co z pewnością spodoba się najmłodszym. 

W wersji standardowej stołu, do dyspozycji terapeuty poza samą konstrukcją stołu elektrycznego i regulacją wysokości za pomocą pilota będą także różne szerokości leża, różne kolory tapicerki, oraz 4 uchwyty na pasy stabilizacyjne ułatwiające pracę z wymagającymi pacjentami. Dodatkowym atutem będzie tu także możliwość montażu systemu jezdnego. 

Stół rehabilitacyjny elektryczny SP-E05 do terapii Bobath i Vojty

Stół rehabilitacyjny elektryczny SP-E05 do terapii Bobath i Vojty

Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny, 5-częściowy z pełną regulacją wszystkich sekcji - C7930

Wielofunkcyjność jest bezsprzecznie jedną z najważniejszych zalet, jaką może posiadać dobrze przygotowany stół do rehabilitacji. Elektryczne sterowanie, 3 odrębne sekcje (zagłówek, sekcja lędźwiowa i sekcja nóg) oraz 5-cio częściowa konstrukcja całego stołu (dodatkowe dwa podłokietniki) pozwalają w pełni dopasować stół do wykonywanej pracy terapeutycznej, wykorzystując przy tym w stu procentach zalety sterowania elektrycznego. W ramach stołu specjalista może liczyć na elektryczną regulację wysokości, szybki siłownik elektryczny, obciążenie do 200 kg, stabilną konstrukcję krzyżakową, elektryczną regulację sekcji lędźwiowej, możliwość podnoszenia sekcji nóg, a także solidne wykonanie z grubą tapicerką zapewniającą wieloletnią trwałość stołu. 

Elektryczny stół rehabilitacyjny 3-sekcyjny posiada pełną regulację wszystkich sekcji i części, pozwalając między innymi na wertykalne złamanie stołu w sekcji lędźwiowej oraz łatwe przemieszczanie go w obrębie pomieszczenia dzięki stabilnemu systemowi jezdnemu. Za regulację odpowiada tu siłownik elektryczny oraz hydrauliczne sprężyny, z którymi praca staje się czystą przyjemnością. 

https://www.x-reh.pl/pl/p/Stol-rehabilitacyjny-elektryczny-3-sekcyjny-5-cz.-z-pelna-regulacja-wszystkich-sekcji-C7930/565

Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny, 5-częściowy z pełną regulacją wszystkich sekcji - C7930

Stół rehabilitacyjny elektryczny 4-sekcyjny | 6 cz. z pełną regulacją wszystkich sekcji - C7979

Jego działanie, podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji opiera się przede wszystkim na niezawodnym sterowaniu elektrycznym i dostępności aż sześciu niezależnych części możliwych do regulacji i łamania w zależności od indywidualnych wymagań pacjenta. Oparty na konstrukcji krzyżakowej elektryczny stół do rehabilitacji współpracuje bez problemu z obciążeniem do nawet 200 kilogramów, umożliwiając sprawną pracę rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną z pacjentami o różnym zakresie mobilności i sprawności ruchowej. 

Innowacyjne elektryczne stoły do rehabilitacji bez wątpienia ułatwiają standardową pracę fizjoterapeutów i rehabilitantów, dając możliwość szybszej i skuteczniejszej obsługi każdego pacjenta w gabinecie. Wykorzystanie elektrycznego sterowania nawet w kontekście regulacji wysokości stołu może wydawać się prostym zabiegiem, jednak przy wielogodzinnej pracy z wymagającymi pacjentami nawet najmniejsze usprawnienia potrafią całkowicie odmienić komfort i jakość oferowanej terapii ruchowej.

Stół rehabilitacyjny elektryczny 4-sekcyjny, 6 cz. z pełną regulacją wszystkich sekcji - C7979

Stół rehabilitacyjny elektryczny 4-sekcyjny | 6 cz. z pełną regulacją wszystkich sekcji - C7979

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium