Sprawdź jakie są aktualne wymogi lokalowe gabinetu fizjoterapii, w tym wymogi pod kątem NFZ, kontraktowania, rehabilitacja 2018.
Materac przeciwodleżynowy do łóżka elektrycznego
Fotel do spania - wyposażenie medyczne
Blog
Co w sytuacji jeśli PCPR lub MOPS wyda decyzję odmowną? Jak się odwołać od takiej decyzji? Jak napisać odwołanie? Czy „brak funduszy” w PCPR może być podstawą odmowy dofinansowania? W niniejszym artykule opisujemy jak odwołać się od takiej decyzji.
Na rynku jest dostępnych mnóstwo ofert dotyczących sprzedaży używanych łóżek rehabilitacyjnych. Czy warto jednak inwestować w zakup używanej rzeczy skoro taniej można nabyć nową? W poniższym artykule przedstawimy Państwu możliwości pozyskania dotacji z PFRON-u na zakup łóżek rehabilitacyjnych.
W dniu 31 maja 2016 r. ma wejść w życie nowa ustawa o zawodzie fizjoterapeuty. Co się zmieni? Na co należy zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy Państwu najistotniejsze informacje przygotowane przez nasz dział prawny. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!
Kiedy podejmujemy decyzję o założeniu własnego gabinetu fizjoterapii, często wzorujemy się na miejscach gdzie do tej pory pracowaliśmy. Pytanie brzmi czy wzorce były dobre? W artykule piszemy na co zwrócić uwagę? Co dokładnie należy zrobić? Jakich błędów uniknąć? Krok po kroku przedstawimy kluczowe kwestie.
Zabiegi refundowane? Jednym z istotnych aspektów prowadzenia gabinetu fizjoterapii jest możliwość zawarcia kontraktu NFZ. Umożliwia to wykonywanie zabiegów finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia - a nie bezpośrednio przez pacjenta. Zawarcie kontraktu wiąże ze sobą sporą odpowiedzialność i często dodatkowe inwestycje. W artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat kontraktowania.
W artykule podpowiemy jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na zakup łóżka rehabilitacyjnego. Jest to atrakcyjna ulga podatkowa, ponieważ podlega odliczenia od dochodu lub przychodu, jest nielimitowana i może dotyczyć zarówno osoby niepełnosprawnej jak i jej opiekunów.
Przede wszystkim należy wyjaśnić jedną kwestię. NFZ zasadniczo nie przewiduje własnych wymagań odnośnie lokalu gabinetu fizjoterapii – pod kątem kontaktowania. Wymagania te wynikają z ustawy od działalności leczniczej.
Uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności nie jest wcale takie trudne. Wymaga złożenia wniosku o orzeczenie o niepełnosprawności oraz zgromadzenia dokumentacji medycznej. Poniżej przedstawimy Państwu krótki schemat uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności. Opisaliśmy ten temat w głównych 6 krokach, przez które należy przejść.
Każdy fizjoterapeuta, który planuje otwarcie własnego gabinetu fizjoterapii może starać się o dotacje z urzędu pracy, która stanowi formę walki z bezrobociem. Wielkim plusem tej dotacji jest fakt, iż jest ona bezzwrotna. Przyszły fizjoterapeuta otrzymuje taką dotację dość szybko – zwykle w przeciągu półtorej miesiąca od złożenia wniosku – oraz co ważne z góry, bez konieczności uprzedniego ponoszenia wydatków z własnej kieszeni.
Prawo do nieodpłatnej rehabilitacji w warunkach domowych. Komu przysługuje? Prawo do rehabilitacji w warunkach domowych, finansowanej ze środków publicznych wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (Dz. U. Nr 140 poz. 1145, z późn. zm.).
W odpowiedzi na liczne pytania czytelników dotyczących artykułu „Jak skorzystać z ulgi na zakupu łóżka rehabilitacyjnego” który ukazał się we wrześniowym FizjoINFO (09/2016) postanowiliśmy napisać ciąg dalszy. W związku ze zbliżającym się końcem roku podatkowego postaramy się wyjaśnić Państwu jakie wydatki można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.